facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

ADRIATYCKA PRZYGODA

  • Kraj: CHORWACJA/ WŁOCHY
  • Miejscowość: Chorwacja - Włochy
  • Transport: Autokar
  • Wiek: 13 -18 lat
Dokumenty
Dla rodziców

W PROGRAMIE ZWIEDZANIE:

CHORWACJI  - Zagrzeb (Stolica Chorwacji), Jeziora Plitwickie (na liście UNESCO), Wyspa Krk wraz ze starożytnym miastem Omišalj, urokliwe portowe miasta Rijeka i Opatija.

WŁOCH – Wenecja (miasto na wodzie),  miasteczka na Riwierze Adriatyckiej, San Marino.  

ZAKWATEROWANIE  – Obiekt Uvala Scott (Chorwacja) jest położony nad spokojną zatoką Dubno w pobliżu wyspy Krk. Oddaje do dyspozycji gości pawilony urządzone w stylu śródziemnomorskim. Pokoje 2-3 lub 4 osobowe z łazienkami. Hotel ***/** w Cesanatico lub inny w regionie Emilia Romania (Włochy). Pokoje 3, 4 i 5-osobowe z łazienkami, możliwe łóżka piętrowe.

WYŻYWIENIE  – Pierwszy posiłek w Chorwacji kolacja w dniu przyjazdu do hotelu. W hotelu w Chorwacji – śniadania, lunch i kolacja. Lunch box ostatniego dnia pobytu na Chorwacji. We Włoszech śniadania w formie bufetu, lunch i kolacja - dania serwowane, woda do posiłków (napoje dodatkowo płatne). Suchy prowiant na drogę powrotną. Dodatkowo śniadanie w drodze do hotelu we Włoszech. Pierwsze świadczenie w hotelu we Włoszech – obiad, ostatnie - śniadanie w dniu wyjazdu. W trakcie całodniowych wycieczek suchy prowiant zamiast lunchu. Dodatkowe posiłki: kolacja w Rijece lub okolicy (podczas podróży do Emilia Romania)

TRANSPORT - autokar o podwyższonym standardzie, wyposażony w WC, DVD, barek.

UWAGA! na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

UBEZPIECZENIE - Koszty Leczenia w podróży zagranicznej do 10.000 euro, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 2000 euro oraz bagaż do 200 euro (AXA).

1. Dzień: Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowację w stronę Chorwacji.

2. Dzień: Dojazd do Zagrzebia – stolicy Chorwacji w godzinach około południowych. Zwiedzanie miasta cechującego się europejską architekturą, zupełnie odmiennego od miejscowości na wybrzeżu. Spacer ulicami Zagrzebia przez główny pl. Bana Jelačiča z fontanną z XVII w. do Kaptolu – najstarszej części miasta. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Wizyta jednego z najpiękniejszych cmentarzy w Europie – Mirogoj, który stanowi swoiste muzeum pod gołym niebem. Wyjazd w stronę Kraljevica.  Dojazd do hotelu i zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – kolacja w hotelu. 

3 - 4. Dzień: Pobyt w Kraljevica – urokliwym miejscu leżącym nad zatoką Dubno w pobliżu wyspy Krk. Możliwość integracji podczas wspólnego plażowania. Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków okolicy i szansa poczucia wyjątkowego, chorwackiego klimatu:
- zwiedzanie starożytnego miasta OMIŠALJ i stolicy wyspy – MIASTA KRK.
- pobyt na najpiękniejszej plaży na wyspie, cieszącej się ogromną popularnością PLAŻY BAŠKA, kąpiel w lazurowej wodzie.
- zwiedzanie CRIKVENICA – największego  miasta w dolinie winorośli – Vinodol
- wspólne wieczory animacyjne i zabawa na dyskotekach

 

5. Dzień: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego JEZIOR PLITWICKICH - jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji! Park słynie z 16 lazurowych, niedużych jezior połączonych aż 92 wodospadami i figuruje na liście UNESCO. Zwiedzanie tej BAJECZNEJ KRAINY.

Wyjazd w stronę Włoch - Riwiery Adriatyckiej. Po drodze zwiedzanie RIJEKI – trzeciego największego miasta portowego w Chorwacji nad którym stoi XIII wieczna twierdza. To malownicze miejsce zadziwia wszystkich pięknymi jachtami, łodziami i żaglowcami. Po kolacji przejazd do luksusowego ośrodka nadmorskiego OPATIJA. Wieczorne zwiedzanie przepięknie oświetlonego miasta leżącego na zboczu gór Uczka. Przejazd nocny na Riwierę Adriatycką.

6 - 9. Dzień: Dojazd do hotelu w godzinach porannych, śniadanie. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach okołopołudniowych. Podczas pobytu:

- TRIP DO SAN MARINO – wycieczka autokarowa, podczas której w planie mamy pół dniowe zwiedzanie najstarszej republiki Europy, założonej w IV w. To malutkie Państwo posiada własną mennicę, znaczki pocztowe oraz drużynę piłkarską. W programie zwiedzania: Brama św. Franciszka, Ogrody, Grota Łuczników, Bazylika św. Marino, Piazza della Liberta z Ratuszem oraz trzy sztandarowe wieże: La Guaita, La Cesta i La Montale,  a także czas wolny przeznaczony na zakupy (strefa bezcłowa)

- 3 x S czyli SUN, SEA, SAND - prawdziwy plażing – smażing na cudownej, słonecznej plaży. Zadbamy o to, aby nasza opalenizna była piękna i równomierna.

- POCZTÓWKA Z WAKACJI -  czekają nas spacery po bulwarach i uliczkach z licznymi kawiarniami i restauracjami – okazja do spróbowania słynnych włoskich lodów i pizzy, robienie extra fotek, które będą najlepszą pamiątką z niezapomnianych wakacji!

- FUN & PLAY - podczas wypoczynku nie może zabraknąć dobrej zabawy. W rozkładzie jazdy mamy wiele zabaw integracyjnych, turnieje sportowe, zajęcia rekreacyjne, quizy z nagrodami.

- PARTY TIME - odwiedzimy najmodniejsze dyskoteki i zawładniemy parkietem, przy największych wakacyjnych hitach  (dodatkowo płatne, organizowane przy chętnej grupie).

10. Dzień: Wyjazd w stronę WENECJI. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rejs statkiem turystycznym kanałami do Placu św. Marka, spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, Bazyliki św. Marka do Ponte Rialto. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

11. Dzień: Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE ORAZ DYSKOTEKI*:

- MIRABILANDIA – jeden z największych Parków Rozrywki w Europie. Na terenie parku znajduje się 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (karuzele, kolejki górskie, pokazy kaskaderskie itp.), restauracje i bary, a przez cały dzień odbywają się spektakle wśród zieleni i wody ( 3 jeziora, 7 fontann, 14 wodospadów) – 30 euro

- RZYM – całodzienna wycieczka do stolicy Włoch. W programie zwiedzanie najmniejszego  Państwa Świata, czyli Watykanu: Plac Św. Piotra oraz Bazylika Św. Piotra oraz spacer z przewodnikiem po  Rzymie gdzie zobaczymy: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. – 65  euro

- AQUAFUN – najpopularniejszy Park Wodny w Europie o powierzchni 100 tys. m2. Łączna długość zjeżdżalni to 3 kilometry! Szeroki wybór klasycznych rozrywek wodnych: zjeżdżalnie, basen z falami, rwąca rzeka i dyskoteki w pianie – ok. 25 euro

- DYSKOTEKI*: najsłynniejsi Dj’e, przeboje znane ze światowych list przebojów, zabawa w międzynarodowym towarzystwie to znaki rozpoznawcze najlepszych dyskotek m.in.: Carnaby – legendarna dyskoteka z żółtym garbusem na dachu, gdzie na każdym z trzech pięter przeniesiesz się w inny  muzyczny świat- 10 euro wstępAltromondo - nowoczesne wnętrze w kosmicznym klimacie, znani dj, każdego dnia inne atrakcje np. piana party – ok 15-20 euro wstęp)

* Wycieczki fakultatywne realizowane w zależności od liczby chętnych (min. 15 osób), dodatkowo płatne,  wstęp na dyskotekę od 16 r.ż.;

UWAGA:
- Obowiązkowo potrzebny aktualny paszport lub dowód osobisty, ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy!
- Obowiązująca kaucja zwrotna 25 euro.
- Wskazane jest zabranie kremów z filtrem UV, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz wygodnego obuwia
- Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 euro
- Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych na miejscu
- MAKSYMALNY BAGAŻ: do autokaru można wziąć 1 bagaż zasadniczy i bagaż podręczny. Bagaż zasadniczy nie może przekraczać wagi 20 kg oraz łącznych wymiarów 190 cm (wys. + szer. + dł.)

LP. TERMIN CENA DO 06.01.2019* CENA DO
31.01.2019*
CENA DO
28.02.2019*
CENA DO
30.04.2019*
CENA
REGULARNA
 REZERWACJA
1. 30.06 - 10.07.2019 1799 zł 1849 zł 1899 zł 1949 zł 1999 zł  możliwa
2. 18.07 - 28.07.2019 1799 zł 1849 zł 1899 zł 1949 zł 1999 zł  możliwa

*promocja ważna do podanego terminu lub do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej
oferta liczona po kursie euro 4,25 zł

Uwaga! Terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Gdańska, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy autokaru.

W CENĘ WLICZONO
- zakwaterowanie – wg opisu, 
- wyżywienie wg opisu, 
- opiekę kadry pedagogicznej i medycznej,  
- program obozu młodzieżowego, 
- wstępy wg programu,
- opłatę za Krajowy Fundusz Turystyczny,
- ubezpieczenie KL , NNW + bagaż, podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO
- kaucji zwrotnej płatnej na miejscu obowiązkowo - 25 euro/os., 
- taksy klimatycznej ok. 9 euro łącznie (płatne w hotelach),
- biletów wstępu i usługi przewodnickiej podczas realizacji programu – 60 euro (płatne obowiązkowo),
- dodatkowych wycieczek fakultatywnych (wg uznania)

Dopłat do miejsc wsiadania (obowiązkowo): Gdańsk +180 zł, Tczew +180 zł, Malbork +180 zł, Toruń +160 zł, Bydgoszcz +160 zł, Warszawa +100 zł, Łódź +100 zł, Lublin +120 zł, Rzeszów +120 zł, Tarnów +100 zł, Częstochowa + 100 zł, Piotrków Trybunalski + 100 zł, Radom + 80 zł, Kielce + 80 zł, Katowice 50 zł, Kraków 50 zł, Lębork + 220 zł (antenka realizowana z Lęborka do Gdańska samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 osobach chętnych).

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych (CP) + 120 zł
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + 3% wartości obozu
- ubezpieczenie gwarancji niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut + 80 zł