facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

ADRIATYCKA PRZYGODA

  • Kraj: CHORWACJA/ WŁOCHY
  • Miejscowość: CHORWACJA/ WŁOCHY - Omišalj / Rimini
  • Transport: Autokar
  • Wiek: 13 -18 lat
Dokumenty
Dla rodziców

W PROGRAMIE ZWIEDZANIE
CHORWACJI  - Jeziora Plitwickie, Wyspa Krk wraz ze starożytnym miastem Omišalj, urokliwe portowe miasta Rijeka i Opatija
WŁOCH – Miasto na wodzie – Wenecja, Rimini 

MIEJSCOWOŚĆ - Omišalj Chorwacja - starożytne miasteczko na zachwycającej Wyspie Krk, położone w zatoczce na północnym krańcu wyspy. Bardzo czyste plaże i bajkowe widoki  sprawiają, że niektórzy uważają to miejsce za magiczne.

Rimini Włochy to jeden z najpopularniejszych adriatyckich kurortów, kusi piaszczystymi plażami i eleganckimi bulwarami biegnącymi wzdłuż morza, miasto Federico Felliniego. Czyste plaże i najsławniejsze dyskoteki to podstawowe atuty, choć Rimini ma do zaoferowania także centrum historyczne ze wspaniałymi renesansowymi budowlami.

ZAKWATEROWANIE  -Hotel Adriatic** w Chorwacji w miejscowości Omišalj oraz hotel ***/** w Rimini. Hotel Adriatic położony tuż przy plaży wśród bujnej zieleni, dogodnie zlokalizowany, ok. 100 metrów do plaży, ok. 500 metrów od centrum miejscowości. Pokoje 3-,4-,5-osobowe z łazienkami.  Hotel w Rimini – pokoje 3-, 4-, 5-osobowe z łazienkami, możliwe łóżka piętrowe.

WYŻYWIENIE - trzy posiłki dziennie, w Omisalj śniadania i kolacje w formie bufetu, lunch - dania serwowane, woda do posiłków (napoje dodatkowo płatne). Pierwszy posiłek w Chorwacji - kolacja w dniu przyjazdu do hotelu, ostatni - lunch 5 dnia pobytu. W Rimini śniadania w formie bufetu, lunch i kolacja - dania serwowane, woda do posiłków (napoje dodatkowo płatne). Dodatkowo do obiadu podwieczorek w formie deseru lub owocu. Suchy prowiant na drogę powrotną. Pierwszy posiłek - śniadanie w dniu przyjazdu do hotelu, ostatni śniadanie w dniu wyjazdu. W trakcie całodniowych wycieczek suchy prowiant zamiast lunchu. Dodatkowe posiłki: kolacja w Rijece lub okolicy (podczas podróży do Rimini).

TRANSPORT - autokar o podwyższonym standardzie, wyposażony w WC, DVD, barek. Wyjazd z Gdańska w godzinach porannych, powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA! na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

UBEZPIECZENIE - Koszty Leczenia w podróży zagranicznej do 10.000 euro, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 2000 euro oraz bagaż do 200 euro (AXA).

1 Dzień
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowację w stronę Chorwacji - Jezior Plitwickich.

2 Dzień
Dojazd w godzinach porannych do niesamowitego Parku Krajobrazowego Jezior Plitwickich. Jest to bajkowe miejsce. Jeden ze strumieni zasilających jeziora Plitwica tworzy wodospad o wysokości 78 metrów. Długość wszystkich jezior wynosi ponad 8 kilometrów, a ich łączna powierzchnia ok. 200 hektarów. Przejazd na wyspę Krk. Zakwaterowanie w hotelu. Pierwsze świadczenie kolacja.

3,4 Dzień
Pobyt na urokliwej Wyspie Krk. Zwiedzanie starożytnego miasta Omisalj i  stolicy wyspy - miasta Krk. Pobyt na najpiękniejszych plażach na wyspie, między innymi cieszącej się popularnością  plaży Baška, gdzie zażyjemy kąpieli w nieskazitelnie czystej wodzie. Wspólne zajęcia integracyjne, rozgrywki sportowe.

5 Dzień
Po lunchu wyjazd w stronę Włoch. Po drodze zwiedzanie Rijeki – trzeciego największego miasta portowego w Chorwacji nad którym stoi XIII wieczna twierdza. To malownicze miejsce zadziwia wszystkich pięknymi jachtami, łodziami i żaglowcami. Po kolacji przejazd do luksusowego ośrodka nadmorskiego Opatija. Wieczorne zwiedzanie przepięknie oświetlonego miasta leżącego na zboczu gór Uczka. Przejazd nocny do Rimini.  

6-10 Dzień
Dojazd do Rimini w godzinach porannych, śniadanie, zakwaterowanie w hotelu.

Realizacja programu

-  plażing – smażing czyli relaks na słonecznej plaży,

-  spacery po bulwarze i uliczkach z licznymi kawiarniami i restauracjami – okazja do spróbowania słynnych włoskich lodów i pizzy

-  zabawy integracyjne, turnieje sportowe, zajęcia rekreacyjne, quizy z nagrodami  

-  wieczorowe wyjścia na dyskoteki (dodatkowo płatne)

-  możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych: Mirabilandia, San Marino, Rzym lub Aquafan.

- Klub Kibica - podczas obozu będziemy mieli niepowtarzalną okazję poczuć piłkarskie emocje, bo to właśnie tego lata odbywają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Pokażemy za granicą jak kibicują biało-czerwoni. 

11 Dzień
Wyjazd w stronę Wenecji. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rejs statkiem turystycznym kanałami do Placu św. Marka, spacer do Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, Bazyliki św. Marka do Ponte Rialto. Wyjazd w drogę powrotną do Polski

12 Dzień
Dojazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE oraz dyskoteki*:

MIRABILANDIA – jeden z największych Parków Rozrywki w Europie. Na terenie parku znajduje się 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (karuzele, kolejki górskie, pokazy kaskaderskie itp.), restauracje i bary, a przez cały dzień odbywają się spektakle wśród zieleni i wody ( 3 jeziora, 7 fontann, 14 wodospadów) – 30 euro

RZYM – Całodzienna wycieczka do stolicy . W programie zwiedzanie najmniejszego  Państwa Świata, czyli Watykanu: Plac Św. Piotra oraz Bazylika Św. Piotra oraz spacer z przewodnikiem po  Rzymie gdzie zobaczymy  : Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. – 60  euro

RIMINI – wyjazd autobusem miejskim do zabytkowej części Rimini – miasta natchnienia wielu filmów Felliniego oraz przepięknej architektury pamiętającej czasy rzymskie - ok. 7 euro

AQUAFUN – najpopularniejszy Park Wodny w Europie o powierzchni 100 tys. m2. Łączna długość zjeżdżalni to 3 kilometry! Szeroki wybór klasycznych rozrywek wodnych: zjeżdżalnie, basen z falami, rwąca rzeka i dyskoteki w pianie – ok. 25 euro

REPUBLIKA SAN MARINO – półdniowe zwiedzanie najstarszej republiki Europy, założonej w IV w. To malutkie Państwo posiada własną mennicę, znaczki pocztowe oraz drużynę piłkarską. W programie zwiedzania: Brama św. Franciszka, Ogrody, Grota Łuczników, Bazylika św. Marino, Piazza della Liberta z Ratuszem oraz trzy sztandarowe wieże: La Guaita, La Cesta i La Montale oraz czas wolny przeznaczony na zakupy (strefa bezcłowa)  -ok.  20 euro

DYSKOTEKI *: Najsłynniejsi Dj’e, przeboje znane ze światowych list przebojów, zabawa w międzynarodowym towarzystwie to znaki rozpoznawcze najlepszych dyskotek w Rimini. Carnaby – legendarna dyskoteka z żółtym garbusem na dachu, gdzie na każdym z trzech pięter przeniesiesz się w inny  muzyczny świat- 10 euro wstęp, Altromondo nowoczesne wnętrze w kosmicznym klimacie, znani dj, każdego dnia inne atrakcje np. piana party - 12 euro wstęp)

*Wycieczki fakultatywne realizowane w zależności od liczby chętnych (min. 15 osób); wstęp na dyskotekę od 16 r.ż.

UWAGA:

  • Obowiązkowo potrzebny aktualny paszport lub dowód osobisty, ważny minimum pół roku od daty powrotu z imprezy!
  • Do autokaru można wziąć 1 bagaż zasadniczy i bagaż podręczny.
  • Obowiązująca kaucja zwrotna 25 euro.

LATO 2019 

 

Każde wakacje wymagają dobrego przygotowania... podczas wypoczynku, na który jadą tysiące dzieci z całej Polski, wszystko musi być zapięte na ostatni guzik i to odpowiednio wcześnie. Dlatego w Biurze Turystycznym Czerwiński Travel trwają przygotowania do tego, by już za kilkanaście tygodni ogłosić ofertę na LATO 2019. Na pewno zorganizujemy kolonie i obozy młodzieżowe 2019 w wielu tych samych, sprawdzonych miejscach. Chcemy jednak, jak co roku, zaproponować Wam także nowe lokalizacje, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 

Nasi doświadczeni pracownicy, dla których spełnianie Waszych wakacyjnych marzeń jest pasją, pracują właśnie nad tym, by wakacje 2019 były co najmniej tak udane, jak nasze dotychczasowe kolonie i obozy. Szukamy sprawdzonych miejsc, myślimy o nowych programach i kolejnych atrakcjach.