facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

ENERGY CAMP

 • Kraj: Polska
 • Miejscowość: ENERGY CAMP - Rabka Zdrój
 • Transport: Pociąg
 • Wiek: 14 - 18 lat
Dokumenty
Dla rodziców

MIEJSCOWOŚĆ: RABKA ZDRÓJ: uzdrowisko położone w Beskidach Zachodnich, u podnóża Gorców, na wysokości około 500 - 560 m n.p.m. Największym skarbem tej miejscowości jest klimat - jednocześnie łagodny i bodźcowy oraz liczne źródła leczniczych solanek, które czynią Rabkę doskonałym uzdrowiskiem, w którym zabiegi medyczne uzupełniane są leczeniem klimatycznym.

ZAKWATEROWANIE: "Willa Promienna" usytuowana jest w znacznej odległości od ulicy, dzięki czemu panuje tu spokój i cisza, a także nie ma zagrożenia dla bawiących się dzieci. Pokoje 2, 3, 4 - osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, teren ogrodzony, całkowicie bezpieczny. Cała willa do dyspozycji dzieci. Zdjęcia obiektu dostępne są pod adresem internetowym: http://www.willapromienna.pl

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW: duży plac zabaw z szałasem, boisko, miejsce na ognisko i grilla, świetlica i sala TV, sala dyskotekowa, ping-pong, sprzęt sportowy, materiały plastyczne, ścianka wspinaczkowa

WYŻYWIENIE: 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną

TRANSPORT: PKP na trasie Gdynia - Chabówka - Gdynia (miejsca rezerwowane, siedzące) oraz transfer autokarowy do i z miejsca zakwaterowania. Wyjazd z Gdyni w godzinach wieczornych, powrót do Gdyni w godzinach porannych.

UBEZPIECZENIE: Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10.000 złotych oraz OC do 100.000 złotych.

UWAGA! Możliwość wsiadania na trasie pociągu.
Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

EKSTREMALNY SURVIVAL W  DOLINIE  POTOKU 

*Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Sprzęt, którym się posługujemy spełnia wszelkie obowiązujące normy bezpieczeństwa i posiada wymagane atesty.

MISJA PRZETRWANIE: będziemy poruszać się po specjalnie  przygotowanej trasie, która nie jednemu przysporzy mocny zastrzyk adrenaliny. Podczas wędrówki dowiemy się jak przetrwać w lesie w extremalnych warunkach i jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych oraz otrzymamy dawkę informacji z zakresu ekologii, fauny i flory charakterystycznej dla tego rejonu. Oprócz przejścia po mega trudnej  trasie czekają na nas do wykonania zadania na przygotowanych stanowiskach - „wody” i „ognia”.

EKSPEDYCJA NA LUBOŃ WIELKI (1022 m.n.p.m): udamy się na CAŁODNIOWĄ PRZEPRAWĘ, a naszym celem będzie zdobycie drugiego co do wielkości szczytu Beskidu Wyspowego Lubonia Wielkiego. Będzie to od nas wymagało silnej woli przetrwania. Czekają na nas STROME PODEJŚCIA, WSPINACZKA PO SKAŁACH, PRZEJŚCIE PRZEZ UKRYTE BAGNO. Wynagrodzeniem za wędrówkę będą NIEZAPOMNIANE WIDOKI podczas trasy oraz piękna panorama Beskidu Wyspowego ze szczytu góry. Podczas delektowania się krajobrazem będziemy wspólnie rozpalać ognisko, na którym UPIECZEMY PYSZNE KIEŁBASKI i nabierzemy energii na powrót.

THE APACHE PROJECT: zabawa, podczas której zamieniamy się w plemię indiańskie i wspólnie ZBUDUJEMY SZAŁASY, POZYSKAMY MATERIAŁ NA ROZPALENIE OGNIA,ZROBIMY ŁUKI I STRZAŁY ORAZ TOTEMY, które będą naszym znakiem plemiennym. Przebierzemy się w indiańskie barwne stroje i pióropusze. Na koniec myśliwi, którzy zbudowali swoje łuki będą prezentować je podczas KONKURSU STRZELANIA, a szamani zaprezentują swoje OGNISKA.

EXTREME CHALLENGE: STROMY ZJAZD TYROLSKI nad rzeką Rabą, budowanie WIEŻY KONTENEROWEJ ZE SKRZYNEK, a może po prostu KLASYCZNA WSPINACZKA PO ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ z trzema stopniami trudności? Wszystko to czeka na nas do zrealizowania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

NIGHT PATROL Z LATARKAMI TROPEM NIEDŹWIEDZIA: Uwaga! Tylko dla odważnych! Gdy zapadnie noc wyjdziemy w teren z latarkami i BĘDZIEMY SZUKAĆ ŚLADÓW NIEDŹWIEDZIA. Ślady te doprowadzą nas do ukrytego w samym środku lasu skarbu. Jest to prawdziwa próba odwagi. Las w nocy jest przerażający!

CRAZY OFF ROAD: jeżeli lubicie porządną dawkę adrenaliny to będzie coś dla was! Jazda na QUADACH i SAMOCHODEM TERENOWYM to opcja MUST BE! Wraz z instruktorem wybierzemy się w teren:

- QUADEM: strome podjazdy, zjazdy, przeprawa przez potok, przejazd po równoważni to tylko przedsmak prawdziwej przygody. UWAGA istnieje możliwość SAMODZIELNEGO PROWADZENIA QUADA W TERENIE  pod okiem instruktora, wszystko jest uzależnione od stopnia naszych umiejętności.

- SAMOCHODEM TERENOWYM: jazda z instruktorem, dzięki której zmierzymy się z nierównym terenem, błotem i stromymi podjazdami.

LET’S PLAY A GAME…: aby wszyscy uczestnicy obozu mogli odkryć swoje mocne strony, czeka na nas szereg sportowych konkurencji w nietypowej formie m.in. wyścigi na skrzynkach, uparta rura, wyścigi na nartach wieloosobowych, domino-inżynier, przeciąganie liny dla cierpliwych, kółko i krzyżyk, elektryczny pastuch. W upalne dni dla zwycięzców czekają balony z niespodzianką.

PAINTBALL’OWY  ZWIAD: wojennych emocji w czasie pokojowej rozgrywki dostarczą nam kolorowe pociski i karabiny. Stworzymy POLIGON i w pocie czoła będziemy przygotowywać się do WALKI Z WROGIEM. Pokonamy paintball’owy tor przeszkód. Ponadto zapoznamy się z techniką i taktyką strzelania dynamicznego oraz statycznego, a pokonanie specjalnie przygotowanego toru pomoże wyłonić króla strzelców.

 

WYCIECZKI EXTREME:

GDZIEŚ NA SZCZYCIE GÓRY… WIZYTA W PRAWDZIWEJ BACÓWCE: udamy się do BACÓWKI, znajdującej się w środku dzikiego lasu. Poznamy tajniki budowy i funkcji bacówek w górach. Przygotujemy regionalne potrawy m.in. bryjkę, hałuski, oscypki z ogniska, moskole; spędzimy wspólny wieczór i wszyscy razem zaśniemy w prawdziwej pasterskiej chacie. Rano udamy się na leśny spacer w poszukiwaniu drogi do domu.

TERMY DLA PRAWDZIWYCH TWARDZIELI: karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwąca rzeka, kręta ANAKONDA, zjeżdżalnia pontonowa oraz superszybka zjeżdżalnia TURBO. Brzmi nieźle, prawda? Te i inne atrakcje dostępne będą dla nas przez 3 godziny w nowoczesnym AQUAPARKUTERMA BANIA.

W POSZUKIWANIU ZŁOTEGO POCIĄGU: SKANSEN TABORU KOLEJOWEGO w Chabówce słynie z najliczniejszej i jednej z najciekawszej kolekcji eksponatów związanych z historią kolejnictwa na ziemiach polskich. Zobaczymy tu wystawę, dzięki której będziemy mogli poznać historię kolei w rejonie Chabówki.

RABKOLAND- NO LIMIT!: zwiedzimy NAJWIĘKSZY W MAŁOPOLSCE PARK ROZRYWKI. Będziemy się bawić m.in. W DISCO BOAT, w PAŁACU WAMPIRÓW, RETRO CAR  i innych.

PIESZE PRZEPRAWY: w zależności od kondycji uczestników zaproponujemy następujące wyjścia na wycieczki piesze: Rabka – Bania (617 m.n.p.m.), Rabka – Maciejowa (852 m.n.p.m.) i inne.

INNE ATRAKCJE: dyskoteki,gry i zabawy ruchowe na powietrzu, chrzest, wieczór humoru i dowcipu, konkursy z nagrodami i upominkami i inne.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (dla chętnych):

ENERGYLANDIA – NAJWIĘKSZY PARK ROZRYWKOWY W POLSCE! Totalny MUST BE!

Weźmiemy udział w całodziennym szaleństwie w rodzinnym parku rozrywki ENERGYLANDIA 
w Zatorze. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne, w których łącznie znajduje się 60 różnych atrakcji.  To właśnie tam czeka na nas:

 • MEGA COASTER HYPERION – największy i najszybszy Mega Coaster w Europie.
 • ROLLER COASTER F1 - jeden z najszybszych Rollercoasterów w Europie Środkowo-Wschodniej
 • TSUNAMI DROPPER
 • SPACE BOOSTER – ARMAGEDON
 • A także  karuzele, urządzenia ekstremalne, restauracje, bary, sklepy 
  z pamiątkami i tysiące innych atrakcji.

Cena: 129 zł

*wycieczka organizowana przy min. 20 uczestnikach

 

UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników. Fotorelacja z kolonii będzie udostępniona drogą elektroniczną.

LP. TERMIN CENA REGULARNA REZERWACJA
1. 29.06 – 10.07.2020 1582 zł sprzedaż zakończona
2. 09.07 – 20.07.2020 1582 zł  możliwa
3. 19.07 – 30.07.2020 1582 zł sprzedaż zakończona
4. 29.07 -  09.08.2020 1582 zł  możliwa

*MEGA promocja na Dzień Dziecka! Promocja ważna do 03.06.2020 r. lub wyczerpania miejsc z puli promocyjnej. Promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi.

UWAGA: terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Trójmiasta, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy pociągu. Termin dla dojazdu własnego: przyjazd do ośrodka dzień później, powrót dzień wcześniej.

W CENĘ WLICZONO:
- zakwaterowanie,
- wyżywienie,
- opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, 
- przewodnika, 
- program kolonii, 
- wstępy, 
- ubezpieczenie NNW, 
- opłata za Krajowy Fundusz Turystyczny, 
- podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO :
-  transportu*

*w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:
Gdańsk +170zł; Tczew +170zł; Malbork +170zł; Warszawa +150zł; Częstochowa +100zł; Piotrków Trybunalski +150zł; Kraków +90 zł;

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży + 60 zł
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży  dla chorób przewlekłych (CP) + 120 zł
- ubezpieczenie gwarancji niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut + 80 zł


UWAGA: 
Uczestnik jest zobowiązany do posiadania ważnej legitymacji szkolnej.