facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

FABRYKA PRZYGODY

  • Kraj: Polska
  • Miejscowość: Borowice/k. Karpacza
  • Transport: Pociąg
  • Wiek: 8 - 12 lat i 13 - 16 lat
Dokumenty
Dla rodziców

BOROWICE (KARPACZ) - to niewielka, urokliwa miejscowość wypoczynkowa położona w Karkonoszach, nieopodal Śnieżki (1602 m n.p.m.). Specyficzny klimat oraz dogodne położenie pozwoli na niezapomniany wypoczynek. 

ZAKWATEROWANIE -  w Ośrodku Wypoczynkowym „Łokietek” w Borowicach, pokoje 3, 4, 5– osobowe z łazienkami. Teren ogrodzony, całkowicie bezpieczny. Cały obiekt do dyspozycji dzieci. Zdjęcia obiektu dostępne są pod adresem internetowym: www.lokietek.pl

DO DYSPOZYCJI DZIECI – pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej i ręcznej, bezpieczny plac zabaw, kąpielisko, miejsca na ognisko i grill, sala audiowizualna i kominkowa, sala dyskotekowa, siłownia, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, sprzęt sportowy

WYŻYWIENIE  -  4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) + suchy prowiant na drogę powrotną

TRANSPORT  -  PKP na trasie Gdynia – Jelenia Góra –Gdynia (miejsca rezerwowane, siedzące) oraz transfer autokarowy do i z miejsca zakwaterowania. Wyjazd z Gdyni w godzinach wieczornych, powrót do Gdyni w godzinach porannych. 

UWAGA! Możliwość wsiadania na trasie pociągu w miejscowościach: Tczew, Bydgoszcz, Inowrocław, Poznań, Wrocław.

PROGRAM KOLONII

NOWOŚĆ! BUBBLE FOOTBALL
Mamy coś dla fanów Roberta Lewandowskiego i piłki nożnej. To nowa,  absolutnie zwariowana forma rozrywki, polegająca na grze w football, podczas której zawodnicy ubrani są w wielkie dmuchane piłki. Jedno jest pewne,  w tej grze częściej niż Bumper Balls, pękają zawodnicy – ze śmiechu!

PRZYGODA JUNIORA
Weźmiemy udział w grupowych konkurencjach, w których liczy się zgranie, precyzyjność i szybkość. Wszystkie zabawy z dużą dawką humoru! Czeka nas m.in.:

- slackline - czyli chodzenie po linie na wysokości
- węzeł gordyjski,
- przeciąganie liny,
- budowanie ludzkiej wieży,
- gąsienica

SPŁYW PONTONAMI RAFTINGOWYMI
Spływ pontonami raftingowymi – to atrakcja, która łączy ze sobą trzy elementy – współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzanie niezapomnianych chwil na łonie natury.Czeka nas spływ o długości 6km.  Rzeka na tym odcinku, przy odpowiednim stanie wody jest bardzo spokojna i przyjazna. Pontony RAFTINGOWE, które mamy do dyspozycji są profesjonalne i atestowane, dlatego spływ ten idealnie nadaje się dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z wodą.Każdy uczestnik obowiązkowo dostanie na wyposażenie pagaj (wiosło), kask i kamizelkę asekuracyjną.

CZECHY SKALNE MIASTO 
TEPLICKO - ADRSPASKIE SKALNE MIASTO z kulminacją Cap (786 m)Zwiedzimy największe w Czechach skalne miasto o pow. ok. 1800 ha, złożone z ogromnej ilości skał o fantastycznie ukształtowanych formach.  Będziemy mieli okazję zobaczyć ciekawe formy skalne,  popłyniemy łodzią  po adraspaskim jeziorku, podejdziemy do Małego i Wielkiego Wodospadu. (wymagany paszport lub dowód osobisty)

WYPRAWA MŁODYCH WĘDROWNIKÓW
Wspólnie zdobędziemy z przewodnikiem najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę. Śnieżka to magiczne miejsce dla turystów już od wieków, jest częściej w chmurach niż bez nich. Kolonista, który wdrapie się na samą górą otrzyma specjalny dyplom taternika.

ŚWIĄTYNIA WANG
Każdy kto był w Karpaczu musiał zobaczyć malowniczo wkomponowany drewniany kościółek Wang, leżący u podnóża Karkonoszy. Oczywiście my również zwiedzimy to ciekawe miejsce, będące wizytówką Karpacza.

MAGICZNY KARPACZ
Wybierzemy się na spacer, aby zwiedzić to ciekawe górskie miasteczko oraz poznać wszelkie jego uroki i atrakcje.

WODNO - ROZRYWKOWO
Po trudach przebytych podczas zajęć survivalowych lub też na szlaku będziemy mogli odpocząć przy kąpielisku znajdującym się na terenie ośrodka. Oprócz leniuchowania i wygrzewania się na słoneczku, kąpieli w wodzie, będzie czas na gry zespołowe i wspólną integrację.

DZIEŃ KONSTRUKTORA - PROJECT RECYCLING
Każdy z nas będzie miał okazję pochwalić się swoją bujną wyobraźnią. Złożenie roweru z gotowych części nie jest trudne.Przygoda zaczyna się dopiero wtedy, gdy do zbudowania roweru dostaniemy jedynie plastikowe butelki, sznurek, taśmę klejącą i nożyczki. Poradzicie sobie? Jesteśmy pewni, że tak!

KOLOROWA
Całoroczne zjeżdżalnie, na których spędzimy niezapomniane chwile, cieszący się olbrzymią popularnością Alpejski Tor Bobslejowy ALPINE-COASTER, oraz Letni Tor Saneczkowy. Konstrukcje torów uniemożliwiają wypadnięcie wózków z szyn, do tego dochodzą pasy bezpieczeństwa. Maksymalna prędkość jaką można rozwinąć to 35 km/h!!! Tory są oznakowane,
w nocy oświetlone i spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa określone przez Okręgowy Inspektorat Dozoru Kolejowego we Wrocławiu.

DMUCHAWCE, LATAWCE, WIATR……
Poczujemy się jak prawdziwi inżynierowie, stworzymy według naszych projektów piękne latające ozdoby. Na koniec pokaz prawdziwych latawców, który ozdobi niebo.

Dyskoteki, podchody, gry i zabawy ruchowe na powietrzu, chrzty i śluby kolonijne, zawody sportowe: siatkówka, koszykówka, dwa ognie, kometka, wieczór humoru i dowcipu, bal przebierańców, konkursy z nagrodami i upominkami.

UWAGA!

Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników

LATO 2019 

 

Każde wakacje wymagają dobrego przygotowania... podczas wypoczynku, na który jadą tysiące dzieci z całej Polski, wszystko musi być zapięte na ostatni guzik i to odpowiednio wcześnie. Dlatego w Biurze Turystycznym Czerwiński Travel trwają przygotowania do tego, by już za kilkanaście tygodni ogłosić ofertę na LATO 2019. Na pewno zorganizujemy kolonie i obozy młodzieżowe 2019 w wielu tych samych, sprawdzonych miejscach. Chcemy jednak, jak co roku, zaproponować Wam także nowe lokalizacje, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 

Nasi doświadczeni pracownicy, dla których spełnianie Waszych wakacyjnych marzeń jest pasją, pracują właśnie nad tym, by wakacje 2019 były co najmniej tak udane, jak nasze dotychczasowe kolonie i obozy. Szukamy sprawdzonych miejsc, myślimy o nowych programach i kolejnych atrakcjach.