facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

KURS JĘZYKOWY - LONDYN

  • Kraj: Londyn
  • Miejscowość: Kurs językowy Londyn
  • Transport: autokar/ samolot
  • Wiek: 13-18 lat
Dokumenty
Dla rodziców

ZAKWATEROWANIE - Zakwaterowanie u rodzin stwarza okazję do poznania zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii. Rodziny są sprawdzone i starannie dobrane przez naszego partnera z Anglii. Uczestnicy są zakwaterowani na obrzeżach Londynu. Kwaterujemy u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Młodzież zakwaterowana jest w pokojach 2-4 osobowych.

WYŻYWIENIE - W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują następujące posiłki: śniadania: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata; lunch: 2 kanapki, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu); obiadokolacje: jednodaniowy ciepły posiłek, herbata.

TRANSPORT - SAMOLOT: przelot samolotem rejsowym PLL LOT Warszawa - Londyn Heathrow – Warszawa, nadzór opiekuna ATAS podczas lotu Warszawa - Heathrow - Warszawa, odprawa na lotnisku Okęcie w Warszawie z pracownikiem ATAS, 2,5 h przed wylotem, terminal A, opłaty lotniskowe w cenie, bagaż 23 kg plus bagaż podręczny 8 kg. AUTOKAR: Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację, barek oraz DVD. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek oraz ewentualne przesiadki pasażerów. Sugerujemy zabranie ok. 5 EUR (bilon) na toalety w Niemczech. Prosimy o zabranie jednego średniej wielkości bagażu (zalecany rozmiar bagażu 65 x 40 x 25 cm) oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.

UBEZPIECZENIE – AXA: Koszty Leczenia, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków oraz bagaż. 

KURS STANDARDOWY JAL (13-18 lat)
Kurs językowy w Londynie prowadzony jest wg innowacyjnego programu nauczania języka – w klasach oraz podczas interesującego programu zwiedzania poprzez praktyczne ćwiczenia językowe, wszystko pod stałą opieką wychowawców. Lekcje w klasach prowadzone są przez native speaker`ów. Nauczanie odbywa się na różnych poziomach zaawansowania od lower-intermediate do upper-intermediate plus. Kurs koncentruje się wokół konwersacji i rozumienia języka potocznego. Zwracamy szczególną uwagę na umiejętność komunikowania się. Uczestnicy dzieleni są na grupy językowe na podstawie testów kwalifikacyjnych.Na turnusie 3 i 4 spodziewany jest udział uczestników z zagranicy.

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO ZDAWANIA EGZAMINU GIMNAZJALNEGOJAL-G (14-15 lat)
Założeniem kursu jest przygotowanie uczestników do pisemnego egzaminu gimnazjalnego (egzamin w trzeciej klasie gimnazjum). Kurs jest wzbogacony o wybrane zagadnienia gramatyczne. Prowadzony jest w oparciu o repetytorium, które będzie wykorzystane częściowo. Program zwiedzania realizowany jest wspólnie z kursem standardowym (13-18 lat).

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO ZDAWANIA EGZAMINU MATURALNEGO JAL-MR (16-18 lat)
Założeniem kursu jest przygotowanie uczestników do matury na poziomie rozszerzonym do części ustnej, jak również pisemnej w zakresie pisania tekstów. Kurs jest wzbogacony o wybrane zagadnienia gramatyczne. Prowadzony jest w oparciu o repetytorium, które będzie wykorzystane częściowo. Program zwiedzania realizowany jest wspólnie z kursem standardowym (13-18 lat).

PROGRAM JĘZYKOWY

Kurs JAL to  program, który składa się z dwóch elementów:
- 15 lekcji/tydz. w klasach, każda lekcja trwa 45 minut
- 10 godz./tydz. zajęć w terenie

Zajęcia w klasach: Lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku w wymiarze 3 godzin lekcyjnych dziennie. Grupy językowe max 16 osobowe. Szkoły znajdują się w dzielnicy Wallington w odległości do 10 minut autokarem od miejsca zbiórki.

Zajęcia w terenie: uczestnicy realizują praktyczne ćwiczenia językowe w formie gier i zabaw w terenie, co daje im możliwość szlifowania swoich umiejętności językowych. Uliczne wywiady, rozmowy z rodziną goszczącą czy osobami zatrudnionymi w muzeach rozwijają umiejętności komunikacyjne uczestników i gwarantują wspaniałą zabawę.

Ramowy program:

1 DZIEŃ: Pakiet autokarowy: Zbiórka, wyjazd wg rozkładu, przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji w kierunku Wielkiej Brytanii.

2 DZIEŃ: Przeprawa promowa, przyjazd do Londynu. Rozkwaterowanie uczestników u rodzin. Pakiet lotniczy: Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, przelot z opiekunem do Londynu Heathrow, przejazd komunikacją miejską pod opieką wychowawcy do rodzin goszczących, zakwaterowanie.

3 DZIEŃ: LONDYN: przejście obok Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu, Big Ben'a, Parku Św. Jakuba, Pałacu Buckingham.

4 DZIEŃ: LONDYN: Tower of London, Tower Bridge, rejs statkiem po Tamizie.

5 DZIEŃ:  LONDYN: Zakupy w Centrum Handlowym Westfiled Stradford

6 DZIEŃ: LONDYN: London Eye, wyjście na MUSICAL.

7 DZIEŃ: LONDYN: Galeria Narodowa (zwiedzanie z przewodnikiem anglojęzycznym), Plac Trafalgar, Leicester Square, Chinatown.

8 DZIEŃ: LONGLEAT SAFARI PARK: najsłynniejszy park safari w UK.

9 DZIEŃ: OXFORD: przejście przez High Street, obok Christ Church College, ogrodów, Bodleian Library, Teatr Scheldonian, St. John's College (zwiedzanie miasta z przewodnikiem anglojęzycznym)

10 DZIEŃ: LONDYN: zwiedzanie Harry Potter Studio – studio filmowe Warner Bros., w którym powstawały filmy o przygodach Harrego Pottera.

11 DZIEŃ: LONDYN: Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's.

12 DZIEŃ: LONDYN: Muzeum Brytyjskie, Covent Garden.

13 DZIEŃ: BRIGHTON: spacer po mieście, molo, przejście obok Royal Pawilion.

14 DZIEŃ: LONDYN: Muzeum Historii Naturalnej, Harrods.

15 DZIEŃ: Pakiet lotniczy: Przejazd komunikacją miejską pod opieką wychowawcy na lotnisko Heathrow, przelot z opiekunem na lotnisko   Chopina w Warszawie. Pakiet autokarowy: Wyjazd do Polski, przeprawa promowa.

16 DZIEŃ: Przyjazd do Polski wg rozkładu.

UWAGA! Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.

Program zwiedzania prowadzony jest częściowo w języku angielskim.

 

 

Organizator: ATAS Sp. z o.o.

L.p. Termin: CENA KURSU STANDARDOWEGO 

CENA KURSU GIMNAZJALNEGO

CENA KURSU MATURALNEGO

Rezerwacja:
1. 23.06 - 08.07.2018

3990 PLN autokar

- - rezerwacja możliwa
2. 24.06 - 07.07.2018

3990 PLN samolot

- - rezerwacja możliwa
3. 07.07 - 22.07.2018

4190 PLN autokar

- - rezerwacja możliwa
4. 08.07 - 21.08.2018

4190 PLN samolot

- - rezerwacja możliwa
5. 21.07 - 05.08.2018

3990 PLN autokar

4090 PLN autokar - rezerwacja możliwa
6. 22.07 - 04.08.2018

3990 PLN samolot

4090 PLN samolot - rezerwacja możliwa
7. 04.08 - 19.08.2018

3990 PLN autokar

- 4090 PLN autokar rezerwacja możliwa
8. 05.08 - 18.08.2018

3990 PLN samolot

- 4090 PLN samolot rezerwacja możliwa

Cena obowiązuje przy kursie nie wyższym niż 1 GBP= 5,2PLN

UWAGA! Promocja: - 200 PLN do 15.03.2018

DOJAZD NA OBÓZ JĘZYKOWY

TRANSPORT CENA
AUTOKAR 400 PLN
SAMOLOT (wylot dzień później, powrót dzień wcześniej) 1350PLN 
DOJAZD WŁASNY (miejsce spotkania z grupą ustalane jest indywidualnie, obowiązkowy odbiór uczestnika przez osobę dorosłą)  BEZ DOPŁATY

 

W CENĘ WLICZONO: 50 lekcji: 30 zajęć w klasach, 20 zajęć w terenie, materiały dydaktyczne, zakwaterowanie – 13 noclegów, wyżywienie 3 × dziennie (13 x śniadanie, 13 x packed lunch, 13 x obiadokolacja) – świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją 2 dnia (niedziela), kończą śniadaniem i pakowanym lunchem 15 dnia (sobota), opieka i prowadzenie programu przez kierownika-pilota, wychowawców, ubezpieczenie NNW i KL i bagaż – AXA, bogaty program zwiedzania

W CENĘ NIE WLICZONO - koszt wstępów i realizacji programu (płatne na miejscu w Londynie; wiek liczony jest wg roczników):140 GBP dla osób, które urodziły się po roku 2002, 160 GBP dla osób, które urodziły się w roku 2002 i wcześniej, dopłata 10 GBP na pokrycie transferu komunikacją miejską z/na lotnisko Heathrow pod opieką wychowawcy (pakiet lotniczy), 250 PLN – dopłata za specjalną dietę uczestnika (wegańską, bezglutenową, bez laktozową), dopłat za transport*:

*w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:

turnusy 1,3,5,7: Katowice, Konin, Kraków, Lubin, Łódź, Opole, Poznań, Torzym, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra - bez dopłaty

turnusy 1,5,7: Bydgoszcz, Gdańsk, Gniezno, Grudziądz, Toruń- bez dopłaty,

turnusy 3: Gorzów Wlkp. +50 zł
turnusy 3,7: Lublin +100 zł
turnusy 3: Szczecin +100 zł 

DODATKOWE UBEZPIECZENIA

- dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 125 PLN z dojazdem własnym, 135 PLN z pakietem autokarowym, 160 PLN z pakietem lotniczym (deklarowane w ciągu 3 dni roboczych od momentu rezerwacji imprezy i wpłaty zaliczki),
- osoba przewlekle chora powinna wykupić ubezpieczenie od chorób przewlekłych: dopłata 175 PLN (deklarowane najpóźniej tydzień przed wyjazdem),
- gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut: dopłata 120 PLN (deklarowane w dniu zawarcia umowy)

WAŻNE INFORMACJE

- dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty,
- zalecamy zabranie ważnej karty EKUZ