facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

ELO BUŁGARIA

  • Kraj: BUŁGARIA
  • Miejscowość: BUŁGARIA - ZŁOTE PIASKI & TRANSYLWANIA
  • Transport: AUTOKAR
  • Wiek: 12-18
Dokumenty
Dla rodziców

MIEJSCOWOŚĆ: TRANSYLWANIA to historyczna kraina, położona na Wyżynie Siedmiogrodzkiej w samym centrum Rumunii. Od wielu lat jest nieodłączną częścią legendy o najsłynniejszym wampirze wszech czasów – HRABIM DRACULI! Pełna mrocznych zamczysk, twierdz warownych i pięknych widoków na królestwo Karpat. Urzeka baśniowym klimatem.

MIEJSCOWOŚĆ: BUKARESZT to stolica i zarazem największe miasto Rumunii. Jest określany mianem Paryża Wschodu lub Paryża Południa. Jest to urokliwe miasto pełne kontrastów. Metropolia przyciąga turystów swoją kulturową odmiennością. Bukareszt jest imponującym miastem, które skrywa wiele tajemnic i niesamowitych budowli - imponujące XVII-wieczne kościoły, dobrze zachowane tradycyjne domy, nowoczesne szklane biurowce oraz  pałace w stylu francuskim.

MIEJSCOWOŚĆ: ZŁOTE PIASKI jest położona ok. 15 km od Warny. Złote Piaski to najpopularniejszy region turystyczny Bułgarii słynący z piaszczystych plaż uważanych za najpiękniejsze w Europie. Z pewnością młodych ludzi przyciąga tutaj panująca europejska atmosfera, niezapomniane zabawy w klubach, sklepiki i kramy z bułgarskimi różnościami, mnóstwo słońca oraz ciepłe morze.

ZAKWATEROWANIE: NOWOCZESNY Hotel Serdika*** (w naszej ocenie HOTEL ZASŁUGUJE NA 4*) położony jest blisko centrum Złotych Piasków, ok. 550 m od plaży i ok. 400 m оd Aquapolis. Zakwaterowanie w przestronnych pokojach 3, 4, 5 i 6 osobowych z klimatyzacją i balkonem, TV-kablową, lodówką, łazienką z suszarką. Wszystkie pokoje są przestronne, odnowione i urządzone   w stylu skandynawskim. Hotel ma całodobową ochronę.
Nocleg tranzytowy w Rumunii.

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW: DUŻY ODKRYTY BASEN Z MINI AQUAPARKIEM i wydzieloną częścią dla dzieci, bezpłatne parasole i leżaki przy basenie (ilość ograniczona), restauracja z tarasem, barbeque, lobby bar z karaoke, recepcja z możliwością wynajęcia sejfu, punkt wymiany waluty, tenis stołowy, bilard, gabinet lekarski, Wi-Fi – bezpłatne w holu koło recepcji, Wi-fi płatne w pokojach, salka z grami, wypożyczalnia rowerów, sklep. Przy hotelu WIELOFUNKCYJNE BOISKO SPORTOWE.
Codzienny program animacyjny prowadzony przez hotel, obejmuje np.: tańce, siatkówkę, rzutki, piłkę wodną, aerobik w basenie, mini piłkę nożną, wieczorne animacje lub inne.

WYŻYWIENIE: W hotelu: All inclusive - śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu. Drugie śniadanie, późny obiad, wieczorna zupa (21:30 – 22:00). Herbata i woda przez cały dzień. 
Podczas przejazdu do Bułgarii śniadanie i obiadokolacja w hotelu tranzytowym, w Bukareszcie dodatkowy obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną.

TRANSPORT: autokar  o podwyższonym standardzie, wyposażony w WC, DVD, barek, (przejazd przez Słowację, Węgry i Rumunię). Wyjazd z Gdańska w godzinach wieczornych, powrót w godzinach wczesno porannych.

UWAGA! Na trasach krajowych (przejazdy antenowe) istnieje możliwość transportu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

UBEZPIECZENIE:  Koszty Leczenia w podróży zagranicznej do 10.000 euro, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 2000 euro oraz bagaż do 200 euro.

1. Dzień: Wyjazd autokaru według rozkładu. Przejazd przez Polskę.

2. Dzień: Dojazd do hotelu w okolicy Timișoary. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Transylwanii.

WIZYTA W PIEKELNYM ZAMCZYSKU. Zamek Corvin w Hunedoarze jest jedną z największych i najpiękniejszych twierdz w Europie. To tu kręcono sceny do słynnych hollywoodzkich hitów takich jak „Ghost Rider 2” z 2011 r. czy „Zakonnica” z 2018 r. To również miejsce, w którym przez 7 lat więziony był Vlad Dracula! Dalsze ZWIEDZANIE DEVY – jednego z najpiękniejszych miast Siedmiogrodu, w którym Hrabia Dracula siał postrach!  Spacer po starym mieście. Wyjazd w dalszą drogę do Bułgarii.

4. Dzień: Przyjazd do Złotych Piasków w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, pierwsze świadczenie w Bułgarii – obiad.

5—10. Dzień: Pobyt w Bułgarii. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, realizacja programu:

- FLUO NIGHT - Body painting farbami fluo

- GOLDEN GAME - wieczorna gra miejska  oraz kąpiel pod gwiazdami pod opieką ratownika

- ŚWIĘTO HOLI - prawdziwe święto kolorów i radości połączone z wieczornym wyjściem na promenadę

- SPEED DATING… czyli ile wiesz o swoich kumplach?

- WATER WAR - wodna bitwa na balony

- CLUBBING SHOW - wyjścia do lokalnych dyskotek m.in. Papaya, Pr. Club, Bonkers, Arrogance (za dodatkową opłatą, wejście dla osób pow. 16 roku życia),

- KEEP CALM & RELAX!  chillout na plaży, kąpiele w morzu, animacje przy basenie

- AROUND BUŁGARIA:

  • wycieczka do KLASZTORU SKALNEGO AŁADŻA - Monastyr Aładża to średniowieczny klasztor wykuty w skale. Nazwa klasztoru pochodzi z języka tureckiego i oznacza "pstry" lub "wielobarwny". Związane jest to z barwnymi skałami i kolorowymi freskami pokrywającymi wykute w skale cele mnichów. O tym miejscu opowiada wiele okolicznych legend (dla chętnych)
  • wycieczka do WARNY - do stolicy bułgarskiego wybrzeża, które zostało założone przez Rzymian. Miasto ma swój niepowtarzalny charakter ze względu na deptaki handlowe w centrum, oraz liczne secesyjnej domy świadczące o zamożności dawnej burżuazji. Miasto jest doskonałą odskocznią od siedzenia na plaży w Złotych Piaskach a nazwa kojarzy nam się z Władysławem Warneńczykiem;

 11. Dzień: Śniadanie w godzinach wczesno porannych i wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do BUKARESZTAŃSKICH TERM (obowiązkowo do term należy zabrać: strój kąpielowy, klapki, ręcznik!). TERMY W BUKARESZCIE – jedne z największych źródeł termalnych w Europie!!! SPEKTAKULARNA STREFA „GALAXY” z niesamowitymi zjeżdżalniami – to raj, z którego będziemy korzystać! Obiadokolacja, przejazd do BUKARESZTU w godzinach wieczornych. Nocne zwiedzanie rozświetlonego miasta z autokaru. PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE na słynnym PLACU UNIRII. Wyjazd w stronę Polski w godzinach bardzo późno wieczornych/nocnych.

12. Dzień: Przejazd w stronę Polski. Dojazd do Polski w godzinach późno wieczornych/nocnych.

13. Dzień: Przejazd przez Polskę zgodnie z rozkładem jazdy.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE*:

- NESEBYR + AQUA PARK - Nesebyr – odwiedzimy jedno z najstarszych miast europejskich, które zostało wpisane na Listę Światowego  Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Miasto – muzeum. Położone jest u  wybrzeża Morza Czarnego, często nazywane Dubrownikiem Bułgarii. Nasebyr zachwyci nas mieszanką architektoniczną, łączącą w sobie mury z czasów rzymskich i bizantyjskich, średniowieczne cerkwie, brukowane uliczki oraz domy z okresu Odrodzenia. Absolutnie wyjątkowe miejsce! MUST BE! PARADISE AQUAPARK -  READY TO GET WET!!! – czeka tu nas rewelacyjna zabawa w największym Aquaparku na Bałkanach: zjeżdżalnie, kamikaze, tsunami, baseny z jacuzzi i wspaniałe muzyczno-taneczne animacje. Nowa atrakcja surfing basen !!! Cena z zeszłego roku ok. 45 EUR

- WIOSKA BUŁGARSKA – PROGRAM FOLKLORYSTYCZNY - przejażdżka łódką po rzece Kamczija, Pobitite Kamuni czyli Kamienny Las - (unikatowy fenomen natury, który Matka Natura rzeźbiła przez tysiące lat. Te fenomenalne kamienne figury, które zachowały się po dzisiejsze czasy i stanowią słynną atrakcję Bułgarii). Obiad – tradycyjne dania bułgarskie, napoje. Cena z zeszłego roku ok. 30 EUR

- BAŁCZIK i PRZYLĄDEK KALIAKRA - miasto Bałczyk położone jest malowniczo na tarasowatych wapiennych białych skałach i dlatego nazwane jest „białym miastem”. Zwiedzimy tu letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra. Czekają tam na nas przepiękne widoki morskie z 70 - metrowej wysokości. Pionowe skały „opadają” tu prosto do morza. Potęga przyrody! Przy spokojnym morzu czasem udaje się zaobserwować delfiny. Obiad podczas wycieczki.
Cena z zeszłego roku ok. 40 EUR

- JEEP SAFARI – wyprawa wojennymi jeepami po Parku Narodowym Złote Piaski oraz innych miejscowościach dostarczająca niezwykłych wrażeń! W trakcie wycieczki będziecie mieli okazję do obserwacji miejscowej flory i fauny, do przejażdżki po dzikiej i zalesionej okolicy, a także do sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. W programie przewidziane są również gry i zajęcia sportowe a także obiad w bułgarskim, wiejskim domostwie, na którym podana będzie sałata, mięso z grilla, napoje bezalkoholowe.
Cena z zeszłego roku ok. 40 EUR

*Wycieczki fakultatywne: dla chętnych, realizowane przy minimum 20 osobach, płatne dodatkowo;

 

 

LP.

TERMIN

CENA
PROMOCYJNA
 
DO
31.12.2019*

CENA PROMOCYJNA
 
DO 31.01.2020*

CENA PROMOCYJNA 
DO 28.02.2020*

CENA PROMOCYJNA 
DO
30.04.2020*

CENA REGULARNA

REZERWACJA

1. 28.06 - 10.07.2020  1669 zł  1719 zł  1769 zł  1819 zł  1869 zł  możliwa
2. 05.07 - 17.07.2020   1669 zł   1719 zł   1769 zł  1819 zł  1869 zł  możliwa
3. 12.07 - 24.07.2020   1669 zł   1719 zł   1769 zł  1819 zł  1869 zł  możliwa
4. 19.07 - 31.07.2020   1669 zł   1719 zł   1769 zł  1819 zł  1869 zł  możliwa
5. 26.07 – 07.08.2020   1669 zł   1719 zł   1769 zł  1819 zł  1869 zł  możliwa
6. 02.08 - 14.08.2020   1669 zł   1719 zł   1769 zł  1819 zł  1869 zł  na zapytanie
7. 09.08 - 21.08.2020   1669 zł   1719 zł   1769 zł  1819 zł  1869 zł  możliwa

 * promocja ważna do podanego terminu, lub do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej. Liczba miejsc w puli promocyjnej ograniczona
** promocja first minute nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi

Uwaga! Terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Gdańska, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy autokaru.

 

W CENĘ WLICZONO: 
zakwaterowanie – 7 noclegów w Bułgarii, 1 nocleg w Rumunii,
- wyżywienie wg opisu programu,
- rezydenta na miejscu w Bułgarii,
- opiekę kadry pedagogicznej,
- ratownika,
- transport poza Polską do/z Bułgarii,
- program obozu młodzieżowego,
- wstępy wg programu,
- ubezpieczenie KL , NNW + bagaż,
- podatek VAT,
- opłatę za Krajowy Fundusz Turystyczny.

 W CENĘ NIE WLICZONO:
- kaucji zwrotnej płatnej na miejscu 10 euro/os.,
- taksy klimatycznej 10 euro,
- obowiązkowej opłaty łącznej za: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w tym do Therme w Bukareszcie oraz usług przewodnickich (ok. 25 euro)

 dopłat do miejsc wsiadania (obowiązkowo): Gdańsk +190 zł, Tczew +190 zł, Malbork +190 zł, Toruń +170 zł, Bydgoszcz +180 zł, Warszawa +120 zł, Łódź +120 zł, Lublin +140 zł, Rzeszów +140zł, Tarnów na zapytanie, Częstochowa +100zł, Piotrków Trybunalski +120zł, Radom +100zł, Kielce +100 zł, Katowice +60, Kraków +60, Lębork + 240 zł (antenka realizowana z Lęborka do Gdańska samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 osobach chętnych)

 

UWAGA:
- obowiązkowo potrzebny aktualny paszport lub dowód osobisty - ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy.
- wskazane jest zabranie kremów z filtrem UV, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz wygodnego obuwie
- sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 euro
- możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych na miejscu
- MAKSYMALNY BAGAŻ: do autokaru można wziąć 1 bagaż zasadniczy i bagaż podręczny. Bagaż zasadniczy nie może przekraczać wagi 20 kg oraz łącznych wymiarów 190 cm (wys. + szer. + dł.)