facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

Rejs Przez Całe Mazury

  • Kraj: Polska
  • Miejscowość: Rejs Przez Całe Mazury
  • Transport: PKP + autokar
  • Wiek: 13-19 lat
Dokumenty
Dla rodziców

Uczestnicy 

Nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 13 roku życia i podstawowa samodzielność. Podział na koedukacyjne załogi następuje według wieku uczestników. Nie ma żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji uczestników.

Początek / koniec rejsu

Ośrodek szkoleniowy "Róża Wiatrów" ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo oraz Ekomarina Pisz ul. Turystów 1, 12-200 Pisz.

Jachty

Uczestnicy będą żeglować i mieszkać na luksusowych, bogato wyposażonych, komfortowych jachtach kabinowych klasy Maxus 28, Fortuna 27 lub podobnych. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi (6-7 uczestników + instruktor), stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty mają silniki pomocnicze. Wszyscy uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów (niezbędny własny śpiwór) 

Kadra

Na każdą załogę będzie przypadał instruktor - sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie. Całym rejsem dowodzi Komandor rejsu.

Wyżywienie

W porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Dodatkowo każda załoga otrzymuje na ręce instruktora pieniądze na codzienne zakupy (pieczywo, masło, mleko, owoce, warzywa) i wydatki rejsowe.

Trasa

Z portu w Piszu do Węgorzewa lub z Węgorzewa do Pisza. Rejs przepływa tę trasę tylko w jedną stronę, uczestnicy nie wracają do portu, w którym rozpoczynali. Umożliwia to zobaczenie całego szlaku, włącznie z jego odnogami, odwiedzenie większej ilości jezior i przystani.

Transport

We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Puław, Leszna, Jabłonowa Pomorskiego.

Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Róża Wiatrów posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy w cenie 59 zł

Wielkie Jeziora Mazurskie to nie tylko rezerwaty, jeziora, rzeki i kanały. To też zabytki i atrakcje turystyczne, takie jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku, czy leśniczówka Gałczyńskiego w Praniu. To instytut PAN w Popielnie, zajmujący się m.in. opieką nad jedynym na świecie stadem żyjących na wolności koników polskich (krewnych tarpana). To również bogata infrastruktura miast i miasteczek, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe. Wszystko to możesz zobaczyć podczas rejsu Przez Całe Mazury.

Program:

Dzień 1: zbiórka uczestników. Następuje podział na koedukacyjne załogi i pierwsze spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

Dni 2-13: podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich. 

Dzień 14: sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu - wyjazd.

Podstawową zasadą jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami, starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka, 8.00–8.30 toaleta poranna i klar na jachtach, 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia, 8.40–9.40 śniadanie, 10.00–19.00 zajęcia programowe (żeglowanie, zdobywanie umiejętności żeglarskich, zwiedzanie, itp.) a w międzyczasie przerwa na obiad, 19.00 kolacja, po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich, itp.), 23.00 cisza nocna.

Szkolenie: choć rejs ma charakter turystyczny, uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Rejs poprzedzony jest szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.) Później, w trakcie rejsu, instruktorzy będą rozszerzali szkolenie, w zależności od oczekiwań uczestników, o dalsze elementy, jak: sterowanie pod żaglami i silnikiem, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły. Dla osób wcześniej żeglujących lub posiadających patent, rejs jest okazją do praktyki i nauki od doświadczonych instruktorów.

Opcje dodatkowe:

Szkolenie na sternika motorowego - pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.

Paintball: w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia.

- pakiet podstawowy (PB1) - jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę) – 95 zł,

Wodne szaleństwo -  przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 99 zł, pakiet 3 zajęć – 249 zł

Jazda quadem - pakiet podstawowy (QD1) – szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.

Nurkowanie „pierwszy krok” – zajęcia polegają na zapoznaniu się ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią, następnie każdy z Was założy kompletny strój i sprzęt, po czym zanurkuje z instruktorem – 149 zł.

Wodne szaleństwo: - pakiet podstawowy (WS1) – w skład, którego wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką – cena: 99 zł,

Śpiewnik Żeglarski - śpiewnik wydany z okazji XXXIII - lecia Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties" odbywającego się corocznie w Krakowie. Książka zawiera ponad 400 utworów, które zasługują na miano najpopularniejszych. W stosunku do poprzedniego wydania, to jest bogatsze o 100 nowych szant! Do utworów dołączone są chwyty gitarowe, pozwalające każdemu, kto ma zacięcie do gry na gitarze na wykonywanie tych znanych w żeglarskim Świecie utworów. cena 44,90 zł (odbiór osobisty na miejscu lub w biurze Róży Wiatrów) cena 55,90 zł (wysyłka)

Książka "Vademecum Sternika Motorowodnego" - "Vademecum Sternika Motorowodnego" - Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Zgodnie z Nowymi Przepisami sternik na śródlądziu może prowadzić wszelkie jachty motorowe (w tym skutery wodne) bez ograniczenia mocy i długości. Jednak zdanie egzaminu teoretycznego (testu składającego się z 75 pytań) bez nauki z książki, która zawiera niezbędne i aktualne wiadomości aby odpowiedzieć na każde pytanie, jest bardzo trudne. Ta książka, możemy o tym zapewnić, zawiera wszelkie odpowiedzi na wszystkie zagadnienia, między innymi: budowa łodzi, silnika, użytkowanie skuterów wodnych, manewry łodzią na egzaminie, oznakowanie szlaków wodnych, prawo drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwo, ratownictwo, etykieta i wiele innych. cena 39,90 zł (odbiór osobisty na miejscu lub w biurze Róży Wiatrów) cena 49,90 zł (wysyłka)

 

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

 

ORGANIZATOR: Róża Wiatrów

Lp. TERMIN

CENA DO

22.02.2018

CENA REZERWACJA
1. 24.06 – 07.07.2018 1795 zł

1995 zł

 możliwa
2. 01.07 – 14.07.2018 1795 zł

1995 zł

 możliwa
3. 08.07 – 21.07.2018 1795 zł

1995 zł

 możliwa
4. 15.07 – 28.07.2018 1795 zł

1995 zł

 możliwa
5. 22.07 – 04.08.2018 1795 zł

1995 zł

 możliwa

6. 29.07 - 11.08.2018 1795 zł

1995 zł

możliwa

7.  05.08 - 18.08.2018 1795 zł

1995 zł

możliwa

8. 12.08 - 25.08.2018 1795 zł

1995 zł

możliwa

9. 19.08 - 01.09.2018 1795 zł

1995 zł

możliwa

Cena obejmuje: rejs na jachtach kabinowych z pełnym wyżywieniem, opiekę kadry, ubezpieczenie, szkolenie żeglarskie. Noclegi w kabinach jachtów.

Cena nie obejmuje: kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 1–2 zł, natrysk 10–15 zł), dojazdu, opcji dodatkowych.

*w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:

z Olsztyna (+100 zł), Warszawy/ Łodzi (+130 zł), Torunia/Gniezna/Skierniewic/Radomia/Piotrkowa Trybunalskiego/Jabłonowa Pomorskiego (+140 zł), Poznania/Kielc/Koszalina/Częstochowy/Elbląga/Gdańska/Gdyni (+190 zł), Wrocławia/Katowic/Krakowa/Leszna(+ 190 zł), Szczecina/Gorzowa Wielkopolskiego/Zielonej Góry (+200 zł)

Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości.

Co zabrać na obóz:
piżama lub dres do spania,
- 2-3 ciepłe swetry,
- 2-3 pary spodni,
- ciepły polar,
- ciepła bielizna (podkoszulki getry),
- ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak),
- przybory toaletowe,
- kosmetyki (krem z filtrem UV!),
- ręczniki,
- klapki lub japonki,
- obuwie (trampki, pionierki - obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie),
- ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy).

Uczestnicy zakwaterowani na jachtach muszą posiadać własny śpiwór.

Dokumenty:
- legitymacja szkolna
- wypełniona karta kwalifikacyjna uczestnika

Rzeczy przydatne:
latarka,
- rękawiczki,
- sandałki,
- śpiewnik,
- gitara lub inny instrument, na którym grywasz.

Rzeczy zbędne:
- lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza,
- prowiant w ilości dużo większej niż na podróż,
- sprzęt elektroniczny - drogi telefon, laptop, tablet, głośniki.

Róża Wiatrów nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, utopienie lub kradzież sprzętu elektronicznego. Uczestnik zabiera przedmioty na własną odpowiedzialność!!!

UWAGA !!! 
Na imprezy z zakwaterowaniem na jachtach nie należy zabierać walizek lotniczych oraz plecaków ze stelażem, ze względu na ograniczoną powierzchnię bagażową jachtu. Wskazane jest, aby zabrać worek żeglarski, plecak bez stelaża lub zwykłą, miękką torbę turystyczną.