facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

RAJCZA - ZBÓJECKA RYCERKA

 • Kraj: Polska
 • Miejscowość: Rajcza - ZBÓJECKA RYCERKA
 • Transport: Pociąg
 • Wiek: 8-12
Dokumenty
Dla rodziców

MIEJSCOWOŚĆ: Rycerka Dolna to urocza, górska miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim, stanowiąca idealną bazę wypadową w góry.  Swoją malowniczością oczarowuje i przyciąga licznych turystów. 

ZAKWATEROWANIE: w Ośrodku Wypoczynkowym „Rycerka” w Rycerce Dolnej – Rajczy, pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienkami. Ośrodek wypoczynkowy - położony jest nad malowniczym górskim potokiem, w pobliżu lasów świerkowych, na dużej, ogrodzonej posesji z bogatym zapleczem rekreacyjnym. Zdjęcia obiektu dostępne są pod adresem internetowym: www.rycerka.com.pl

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW: BASEN, bardzo dobra infrastruktura przystosowana dla grup kolonijnych - sala taneczna, sala gimnastyczna, kort tenisowy, boisko do piłki siatkowej, boiska ligowe do piłki nożnej, boisko do koszykówki, plac zabaw z piaskownicą,  miejsce na ognisko i grill, kawiarnia, jadalnia, świetlica, bilard, tenis stołowy, sala telewizyjna,

WYŻYWIENIE: 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną

TRANSPORT: PKP na trasie Gdynia –  Bielsko-Biała  - Gdynia (miejsca rezerwowane, siedzące) oraz transfer autokarowy do i z miejsca zakwaterowania. Wyjazd z Gdyni w godzinach wieczornych, powrót do Gdyni w godzinach porannych. 

UBEZPIECZENIE: Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10.000 złotych oraz OC do 100.000 złotych.

UWAGA!
Na trasach krajowych (przejazdy antenowe) istnieje możliwość transportu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

STREFA WOW

HIT LATA 2020 – ENERGYLANDIA NAJWIĘKSZY PARK ROZRYWKOWY W POLSCE –  W CENIE!!

Weźmiemy udział w całodziennym szaleństwie w rodzinnym parku rozrywki ENERGYLANDIA
w Zatorze. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne, w których łącznie znajduje się 60 różnych atrakcji.  To właśnie tam czeka na nas:

 • MEGA COASTER HYPERION – największy i najszybszy Mega Coaster w Europie.
 • ROLLER COASTER F1 - jeden z najszybszych Rollercoasterów
  w Europie Środkowo-Wschodniej
 • TSUNAMI DROPPER
 • SPACE BOOSTER – ARMAGEDON
 • A także  karuzele, urządzenia ekstremalne, restauracje, bary, sklepy z pamiątkami
  i tysiące innych atrakcji.

WŚRÓD DZIKICH ORŁÓW I ŁAGODNYCH MUFLONÓW: odwiedzimy niesamowite miejsce – LEŚNY PARK NIESPODZIANEK. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie będziemy mogli karmić wolne spacerujące sarny, lamy i muflony. Dodatkowo niesamowicie zorganizowany pokaz lotów ptaków drapieżnych, budzący emocje pozostawi nam niezapomniane wspomnienia.

WISŁA & NOWOCZESNY KOMPLEKS BASENOWY: odwiedzimy miasto Wisła, uważane za Perłę Beskidu. Przejdziemy na Plac Hoffa, gdzie Adam Małysz otworzył Aleję Gwiazd Sportu. Aleja jest ukłonem w stronę wybitnych osobowości świata sportu, których życiowe szlaki splotły się z Wisłą. Kolejna atrakcją, którą koniecznie zobaczymy jest skocznia narciarska im. Adama Małysza. Na koniec udamy się świeżo otwarty kompleks basenowy, gdzie będziemy mogli się zrelaksować zwiedzaniu.

 

STREFA FOLK:

- MONOPOLY FOLK: tej gry chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Tym, co stanowi o jej popularności są bez wątpienia proste zasady i marzenie wielu ludzi - bogactwo! Ta gra jednak różni się od tych wersji, które znacie. Poznamy miejscowości z okolic Beskidów, być może ktoś z was będzie musiał zapłacić za miejsce na targowisku, a ktoś inny dostanie dofinansowanie na swoją stajnię.

- REGIONALNE PRZYCIĄGANIE: własnoręcznie stworzymy DREWNIANE MAGNESY NA LODÓWKĘ, które będą stanowiły super pamiątkę na wiele lat.

- BESKIDZKIE ANIOŁY: poznamy trochę Beskidzkiego folkloru i zamienimy się w prawdziwych artystów! Każdy z nas stworzy z masy solnej rzeźbę pięknego BESKIDZKIEGO ANIOŁA, którą na koniec przyozdobimy sławnymi w tym regionie bibułkowymi kwiatami.

- PUCIERY, FERULE I CZERPAKI CZYLI KONIAKÓW W PRAWDZIWEJ ODSŁONIE: wybierzemy się do CENTRUM PRODUKTU REGIONALNEGO mieszczącego się w prawdziwej bacówce! Nauczymy się wyrabiać  bundz - biały ser owczy, wykorzystując przy tym drewniane naczynia pasterskie. Dowiemy się czym są puciery, ferule i czerpaki. Będziemy mogli karmić zwierzęta gospodarskie, a na koniec spróbujemy tradycyjnych serów z bacówki.

 

STREFA ZBÓJNIKA:

- CO ZROBISZ, GDY ZGUBISZ SIĘ W LESIE?: nauczymy się PODSTAW SURVIVALU. Podczas wędrówki dowiemy się jak przetrwać w lesie w extremalnych warunkach i jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Otrzymamy dawkę informacji z zakresu ekologii, fauny i flory charakterystycznej dla tego rejonu. Zbudujemy szałasy i spróbujemy rozpalić ognisko za pomocą krzesiwa.

- RABOWANIE SZAŁASÓW: wcielimy się w prawdziwych beskidzkich rabusiów! Gra strategiczna polegająca na rabowaniu wcześniej zrobionych przez nas szałasów. Każda grupa będzie broniła swojego szałasu, a dodatkowo będzie musiała zagrabić łupy z innych szałasów. Ciekawe, która grupa zdobędzie najwięcej skarbów?

- SZKOLENIE NA ZBÓJNIKA: przejdziemy prawdziwy góralski chrzest. Dowiemy się kto rzuci najdalej podkową, komu nie sprawia kłopotu bieganie w za dużych kaloszach czy kto zrobi najpiękniejszy wianek z bibuły.

- GÓRALSKI ĆWIERĆLAND: wcielimy się w rolę górali i zbójników. Przygotujemy własne przebrania, historie osad, herby, okrzyki i piosenki. Sprawdzimy, która grupa będzie rządzić Beskidem i zostanie władcą Rajczy!

 

STREFA PLAY & GO:

- GDZIE SIĘ IDZIE W BESKIDZIE? pospacerujemy po prześlicznej okolic Dzikich Bieszczad. Zobaczymy prawdziwy górski potok i poszukamy najpiękniejszych beskidzkich widoków.

- BASENOWE SZALEŃSTWO: świetna wiadomość dla fanów imprez wodnych! W upalne letnie dni – bez ograniczeń będziemy spędzać czas w basenie znajdującym się na terenie ośrodka!

- PIECZONE – NAJLEPSZE!: wakacyjny wyjazd w góry bez ogniska? Nie ma mowy. W trakcie wyjazdu uczestnicy wezmą udział w ognisku z pieczeniem kiełbasek, któremu towarzyszyć będą górskie opowieści przy blasku ognia, a także wspólne śpiewy!

- ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE: gry i zabawy stolikowe, zajęcia manualne, wspólne kino kolonijne, konkursy dla uczestników to tylko nieliczne atrakcje podczas wyjazdu. Każdy dzień będzie dla uczestników świetną przygodą podczas której będą mogli rozwijać swoje talenty i zdolności.

 

UWAGA - Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników. Fotorelacja z kolonii będzie udostępniona drogą elektroniczną.

 

 

 

 

LP. TERMIN CENA PROMOCYJNA 
DO 
30.04.2020*
CENA REGULARNA REZERWACJA
1. 31.07 – 11.08.2020 1599 zł  1649 zł   możliwa
2. 10.08 – 21.08.2020 1599 zł 1649 zł   sprzedaż zakończona

 * promocja ważna do podanego terminu, lub do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej. Liczba miejsc w puli promocyjnej ograniczona
** promocja first minute nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi

UWAGA: terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Trójmiasta, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy pociągu. Termin dla dojazdu własnego: przyjazd do ośrodka dzień później, powrót dzień wcześniej.

W CENĘ WLICZONO:
zakwaterowanie,
- wyżywienie,
- opiekę kadry pedagogicznej, medycznej,
- przewodnika,
- program kolonii,
- wstępy,
- ubezpieczenie NNW,
- opłata za Krajowy Fundusz Turystyczny,
- podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO:
- transportu*

*w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:
Gdańsk +170 zł; Tczew +170 zł;  Bydgoszcz +170 zł; Wrocław +120 zł; Katowice +90 zł

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży + 60 zł
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży  dla chorób przewlekłych (CP) + 120 zł
- ubezpieczenie gwarancji niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut + 80 zł 

UWAGA: Uczestnik jest zobowiązany do posiadania ważnej legitymacji szkolnej.