facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

ADVENTURE TIME - SZLAKIEM WATAHY

  • Kraj: Polska
  • Miejscowość: ADVENTURE TIME - SZLAKIEM WATAHY - Bieszczady
  • Transport: Autokar
  • Wiek: 14 - 18 lat
Dokumenty
Dla rodziców

MIEJSCOWOŚĆBUKOWIEC  to malownicza miejscowość w dolinie Bieszczad leżąca w bliskiej odległości od Jeziora Solińskiego. Tutejsze beskidzkie atrakcje i górskie krajobrazy uznawane są za jedne z najpiękniejszych w Europie. Dodatkowo miłośnicy kultowego serialu „WATAHA” będą mieli okazję przeżyć niesamowitą przygodę w tym dzikim miejscu. 

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek Wypoczynkowy „Solinka”. Zakwaterowanie w obiekcie murowanym: pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienkami. Bardzo duży zielony i ogrodzony, całkowicie bezpieczny.

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW:  świetlica, sala TV, sala wykładową; sala rekreacyjna wyposażona w mini siłownię, stół do tenisa, bilard, piłkarzyki, szachy, warcaby, trzy zadaszone tarasy letnie, na których można organizować zajęcia edukacyjno-artystyczno-sportowe, boiska sportowe: asfaltowe do koszykówki, do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, dwa miejsca na ogniska, w tym chata grillowa.

WYŻYWIENIE : 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) + suchy prowiant na drogę powrotną.

TRANSPORT: autokar  na trasie Gdańsk – Bukowiec – Gdańsk, wyposażony w WC, DVD, barek. Wyjazd z Gdańska w godzinach porannych, powrót w godzinach wieczornych.
UWAGA! Możliwość wsiadania na trasie autokaru.

UBEZPIECZENIE: Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10.000 złotych oraz OC do 100.000 złotych.

UWAGA! Na trasach krajowych (przejazdy antenowe) istnieje możliwość transportu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.

STREFA WILKA:

- BIESZCZADER CHALLENGE: Tego jeszcze nie było! Weźmiemy udział w grze terenowej w tajemniczej i mrocznej dolinie opuszczonej wsi. Każda grupa otrzyma mapę z zaznaczoną drogą i wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów oraz krótkofalówkę do komunikacji. Czeka nas sprawdzian z ORIENTERINGU – do dyspozycji będziemy mieli mapy, urządzenia GPS i kompas. 
Wyzwaniem będzie PRZEPRAWA przez górskie potoki, gdzie będziemy musieli zbudować z kamieni przeprawę by suchą stopą przejść na drugi brzeg potoku.

- SFORA ATAKUJE: Weźmiemy udział w rozgrywkach PAINTBALL’A na leśnej polanie. Rozstrzygniemy, która wilcza sfora jest silniejsza! Kto będzie władał Bieszczadami?

 - WILCZYM TROPEM - 4X4 OFF ROAD: Wyruszymy na ekstremalną wycieczkę SAMOCHODAMI TERENOWYMI 4X4.  Przejedziemy przez leśne rozdroża śladami bohaterów z serialu WATAHA! Kto wie, może spotkamy samotnego wilka?

 - WATAHA TRENUJE: Urządzimy zawody i sprawdzimy: Kto ma sokole oko – strzelanie z łuku. Kto ma największy power - przeciągania liny. Kto ma najlepszą koordynację – wyścigi na nartach wieloosobowych. Umiejętności są ważne, ale team working ważniejszy.

 - NOCNA POGOŃ ZA LISEM: Lisy grasują głównie w nocy! Weszły na terytorium Naszej Watahy! Musimy je złapać! Zobaczymy czy uda nam się po ciemku pochwycić lisią kitę – nocna gra terenowa.

 

NA BIESZCZADZKIM SZLAKU:

- DREZYNA TRIP. ALE JAZDA!: Skorzystamy z jednej z najciekawszych i najnowszych atrakcji
w Bieszczadach! Przeżyjemy prawdziwą przygodę przemieszczając się drezynami po prawdziwych torach kolejowych. https://www.youtube.com/watch?v=k8PrnxWAr9I

 - TAJEMNICE SOLINY: Zapora w Solinie jest największą zaporą wodną w Polsce. Przejdziemy koroną zapory, z której rozpościera się niezapomniany widok. Dodatkowym zastrzykiem adrenaliny będzie odkrywanie wnętrza zapory oraz elektrowni wodnej.

- MUST BE - POLAŃCZYK I PUNKT WIDOKOWY NA SAWINIE: Spacer po malowniczych ścieżkach bieszczadzkich i wizyta w najbardziej znanym miasteczku. Będziemy mieli okazję nie tylko podziwiać piękne widoki, ale spróbujmy również lokalnych lodów. 

- DUCHY BIESZCZADZKICH SZLAKÓW: Czekają na nas różne szlaki -  żółty, niebieski, zielony, czerwony - do wyboru do koloru. Poznamy prawdziwe oblicze dzikich, bieszczadzkich szlaków.

 

WATAHA ODPOCZYWA:

- AQUAPARK TIME: Czas na mega zabawę w Aquaparku i to 2 razy podczas naszego pobytu. Czeka na nas świetna zabawa w Aquaparku Aquarius ze zjeżdżalniami i super basenami.

- TAŃCZĄCY Z WILKAMI: Zaszalejemy podczas FLUO DYSKOTEKI – jedynej takiej w Bieszczadach

- BIESZCZADZKA BIESIADA: Wspólne przygody i wyprawy będziemy wspominać przy blasku ogniska rozpalonego w dymnej chacie. Posłuchamy legend mrożących krew w żyłach i opowieści o duchach Bieszczad.

- BIESZCZADZKIE KRONIKI:  Nasze przygody będziemy opisywać na wspólnym blogu, który powstanie podczas obozu

 

INNE ATRAKCJE I ZABAWY: Dyskoteki, Chrzest Bieszczadniaka, gry i zabawy ruchowe na powietrzu, zawody sportowe: siatkówka, rozgrywki drużynowe, dwa ognie, kometka, , konkursy z nagrodami i upominkami, zajęcia świetlicowe w przypadku złej pogody.

 

UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników. Fotorelacja z kolonii będzie udostępniona drogą elektroniczną.

 

LP. TERMIN CENA REGULARNA REZERWACJA
1. 02.07 - 11.07.2020  1628 zł  sprzedaż zakończona
2. 12.07 - 21.07.2020  1628 zł  sprzedaż zakończona
3. 22.07 - 31.07.2020  1628 zł  możliwa
4. 01.08 - 10.08.2020  1628 zł  sprzedaż zakończona

*MEGA promocja na Dzień Dziecka! Promocja ważna do 03.06.2020 r. lub wyczerpania miejsc z puli promocyjnej. Promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi.
** promocja first minute nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi

 

W CENĘ WLICZONO:
zakwaterowanie, 
- wyżywienie, 
- opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, 
- przewodnika, 
- program obozu, 
- bilety wstępów, 
- ubezpieczenie NNW, 
- opłata za Krajowy Fundusz Turystyczny, 
- podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO:
transportu*

*w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:
Gdańsk+190 zł, Tczew +190 zł, Toruń + 160 zł, Łódź +140 zł, Piotrków Trybunalski + 140, Kielce + 120 zł, Warszawa +120 zł (antenka realizowana przy min. 3 uczestnikach), Kraków +80 zł, Katowice +80, Rzeszów + 80

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży + 60 zł
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży  dla chorób przewlekłych (CP) + 120 zł
- ubezpieczenie gwarancji niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut + 80 zł

 

UWAGA: Uczestnik jest zobowiązany do posiadania ważnej legitymacji szkolnej.