facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

OBÓZ JEZYKOWY LONDYN

  • Kraj: Wielka Brytania
  • Miejscowość: Obóz językowy Londyn
  • Transport: autokar
  • Wiek: 13-18 lat
Dokumenty
Dla rodziców

Obóz Językowy w Londynie to doskonała okazja do połączenia nauki języka angielskiego w praktyce z ciekawym programem zwiedzania oraz poznawania kultury brytyjskiej. Realizowany jest on z powodzeniem już od 18 lat! Do dyspozycji grupy na miejscu pozostaje nasz autokar.

W czasie obozu prowadzone są zajęcia językowe w postaci gier i zabaw w terenie. Uczestnicy realizują praktyczne ćwiczenia językowe w formie „project in English”, zdobywając informacje podczas odwiedzania obiektów oraz na podstawie przeprowadzanych rozmów i wywiadów w języku angielskim. Pozwala to młodzieży przełamać barierę językową i otworzyć się na konwersację w języku angielskim.

 

ZAKWATEROWANIE: Zakwaterowanie u rodzin stwarza okazję do poznania zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii. Rodziny są sprawdzone i starannie dobrane przez naszego partnera z Anglii. Uczestnicy są zakwaterowani na obrzeżach Londynu, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Młodzież zakwaterowana jest w pokojach 2-4 osobowych. 

WYŻYWIENIE: W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują następujące posiłki: śniadania: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata; lunch: 2 kanapki, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu); obiadokolacje: jednodaniowy ciepły posiłek, herbata. Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją 2. dnia (niedziela), kończą się ciepłym lunchem przed wyjazdem z Londynu 8. dnia (sobota). 

TRANSPORT:  Przejazd komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację, barek oraz DVD. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek oraz ewentualne przesiadki pasażerów. Przy niewielkiej liczbie uczestników z danego miasta istnieje możliwość dowózki busem. Sugerujemy zabranie ok. 5 EURO drobnymi na toalety w Niemczech.             

UBEZPIECZENIE:  AXA: NNW, KL, bagaż

1 dzień Zbiórka, wyjazd wg rozkładu, przejazd nocny przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

2 dzień  Przeprawa promowa. Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania.

DOVER – białe wapienne klify.

LONYDN/GREENWICH – Królewski Park przez który przebiega Południk „0”, widok na Londyn ze wzgórza Greenwich. Przejście obok klipra herbacianego Cutty Sark, Muzeum Morskie. Przejazd kolejką DLR pod Tower of London, spacer wzdłuż Tamizy.

3 dzień Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania.

LONDYN – Muzeum Victorii i Alberta, przejazd obok Harrods'a, London Eye. Westminster – spacer obok Opactwa Westminster, Gmachów Parmalentu, Big Ben'a, 10 Downing Street. Spacer parkiem Św. Jakuba pod Pałac Buckingham.

4 dzień Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania.

LONDYN – Muzeum Brytyjskie, spacer po Regent's Park. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, Oxford Street, Speaker's Corner i Łuk Marmurowy przy Hyde Park.  

5 Dzień Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania.

LONDYN – Plac Trafalgar, kolumna Horacego Nelsona, Galeria Narodowa, Plac Leicester, spacer po Covent Garden i China Town, Picadilly Circus. Opcjonalne wyjście do TEATRU – dla osób niezainteresowanych spektaklem Narodowa Galeria Portretu.

6 Dzień Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania.

LONDYN – przejazd  przez dzielnice Knightbridge i South Kensington,  Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki, przejście obok Royal Albert Hall i pomnika Księcia Alberta, Hyde Park, spacer obok fontanny księżnej Diany i galerii sztuki Serpentine.

7 Dzień Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania.

LONDYN – galeria Tate Modern, przejście Millenium Bridge, Katedra Św. Pawła –  Muzeum Londynu, Leadenhall Market – miejsce znane z filmu o Harrym Potterze.

8 Dzień Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania.

LONDYN – Teatr Szekspirowski The Globe z przewodnikiem anglojęzycznym. Rejs statkiem po Tamizie w kierunku Greenwich, ciepły lunch.

Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przeprawa promowa.

9 Dzień Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy.

 

UWAGA: Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.

- obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

- dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty

- zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ

- prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości (do 15 kg) bagażu głównego zalecany rozmiar bagażu 65 x 40 x 25 oraz jednej sztuki bagażu podręcznego

- radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 50 PLN na posiłki

Organizator: ATAS Sp. z o.o.– Nauka Języka

LATO 2019 

 

Każde wakacje wymagają dobrego przygotowania... podczas wypoczynku, na który jadą tysiące dzieci z całej Polski, wszystko musi być zapięte na ostatni guzik i to odpowiednio wcześnie. Dlatego w Biurze Turystycznym Czerwiński Travel trwają przygotowania do tego, by już za kilkanaście tygodni ogłosić ofertę na LATO 2019. Na pewno zorganizujemy kolonie i obozy młodzieżowe 2019 w wielu tych samych, sprawdzonych miejscach. Chcemy jednak, jak co roku, zaproponować Wam także nowe lokalizacje, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 

Nasi doświadczeni pracownicy, dla których spełnianie Waszych wakacyjnych marzeń jest pasją, pracują właśnie nad tym, by wakacje 2019 były co najmniej tak udane, jak nasze dotychczasowe kolonie i obozy. Szukamy sprawdzonych miejsc, myślimy o nowych programach i kolejnych atrakcjach.