facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

SURVIVALOWA FRAJDA

  • Kraj: Polska
  • Miejscowość: Rabka Zdrój
  • Transport: Pociąg
  • Wiek: 8 - 12 lat i 13 - 16 lat
Dokumenty
Dla rodziców

Zobacz nasze wspomnienie z Rabki Zdrój! (kliknij)

RABKA ZDRÓJ - Uzdrowisko położone w Beskidach Zachodnich, u podnóża Gorców, na wysokości około 500 - 560 m n.p.m. Największym skarbem tej miejscowości jest klimat - jednocześnie łagodny i bodźcowy oraz liczne źródła leczniczych solanek, które czynią Rabkę doskonałym uzdrowiskiem, w którym zabiegi medyczne uzupełniane są leczeniem klimatycznym.

ZAKWATEROWANIE -„Willa Promienna" usytuowana jest w znacznej odległości od ulicy, dzięki czemu panuje tu spokój i cisza, a także nie ma zagrożenia dla bawiących się dzieci. Pokoje 2, 3, 4 - osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, teren ogrodzony, całkowicie bezpieczny. Cała willa do dyspozycji dzieci. Zdjęcia obiektu dostępne są pod adresem internetowym: http://www.willapromienna.pl

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW - duży plac zabaw z szałasem, boisko, miejsce na ognisko i grilla, świetlica i sala TV, sala dyskotekowa, ping-pong, sprzęt sportowy, materiały plastyczne, ścianka wspinaczkowa

WYŻYWIENIE - 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną

TRANSPORT - PKP na trasie Gdynia - Chabówka - Gdynia (miejsca rezerwowane, siedzące) oraz transfer autokarowy do i z miejsca zakwaterowania. Wyjazd z Gdyni w godzinach wieczornych, powrót do Gdyni w godzinach porannych.

UWAGA! Możliwość wsiadania na trasie pociągu.

Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

POCZUJ SMAK PRZYGODY Z SURVIVALEM – CZYLI DUŻO EMOCJI, ZABAWY I ŚMIECHU

Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką wykwalifikowanych instruktorów mających kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dodatkowo kadra instruktorska składa się z absolwentów uczelni pedagogicznych (AWF Kraków, UP Kraków). Sprzęt, którym się posługujemy spełnia wszelkie obowiązujące normy bezpieczeństwa i posiada wymagane  atesty.

Walczymy z grawitacją!

ZABAWY LINOWE - Czeka na nas szereg zabaw linowych. Spróbujemy wspinaczki na sztucznej ściance, podczas wdrapywania się na kontenerową wieżę wyłonimy najlepszego budowniczego kolonii, a tyrolka i zjazd na linie ponad rzeką Rabą dostarczą nam zapierające dech w piersiach emocje.

PAINTBALL - Spróbujemy jak najlepiej zakamuflować drużynę by być niewidocznym na froncie. Stworzymy poligon i w pocie czoła (ale na wesoło) będziemy przygotowywać się do walki z wrogiem: pokonamy paintballowy tor przeszkód (slalom, czołganie, konkurencje sprawnościowo-zwinnościowe, strzelanie do celu stałego i ruchomego). Ponadto zapoznamy się z techniką i taktyką strzelania dynamicznego oraz statycznego, a pokonanie specjalnie przygotowanego toru pomorze wyłonić króla strzelców.

INTEGRACYJNIE I DRUŻYNOWO - Aby nasze drużyny mogły się scalić oraz poznać swoje mocne i słabe strony czeka na nas szereg zabaw, podczas których zostanie wystawiona na próbę nasza pomysłowość, spryt oraz sprawność fizyczna. Wśród zabaw m.in: uparta rura, inżynier, wyścigi na skrzynkach, wyścigi na wieloosobowych nartach.

NOCNA WYPRAWA Z LATARKAMI - Podążając wyznaczonymi tropami niedźwiedzia, dotrzemy do zaginionego skarbu w środku ciemnego lasu. Każdy z uczestników wyprawy będzie mógł się wykazać podczas samodzielnego prowadzenia grupy do wyznaczonego celu, prawdziwa próba odwagi!

Co zrobisz gdy zgubisz się w puszczy?

INDIAŃSKA WIOSKA - Czeka nas budowa szałasu, indiańskiego tipi, przygotowanie ogniska, które zapłonie od jednej zapałki, własnoręczne przygotowanie indiańskich naszyjników. Każdy otrzyma indiańskie imię przynależące do plemienia. Przebierzemy się w barwne indiańskie stroje, opaski z piórami i pióropusze… a na koniec zrobimy zdjęcie w objęciach wodza! Podczas indiańskiego dnia weźmiemy udział w konkursie strzelania z łuków, wykonanych przez plemiennych myśliwych (z pomocą instruktorów), konkursie na najbardziej wytrzymały, funkcjonalny i szczelny schron. Na koniec sprawdzimy które plemię rozpali ognisko od jednej zapałki?

WYPRAWA MŁODYCH EKOLOGÓW - W programie czeka na nas przeprawa górskim potokiem po specjalnie przygotowanych ścieżkach edukacyjno-przygodowych, w drodze do pokonania drewniane mosty, drabinki, na trasie Eko-tablice informacyjne, barierki, rozwieszone liny; nauka rozpoznawania tropów zwierząt, gatunków drzew i roślin, jak przewidywać pogodę, odczytywać zachowania zwierząt, wyczuwać zagrożenie w lesie, stanowiska z zadaniami – sposoby filtrowania wody, zasady zdobywania pożywienia, omówimy podstawy survivalu w różnych warunkach.

OFF-ROAD 4x4 - Weźmiemy udział w ekscytującej jeździe samochodami terenowymi w ciężkim terenie - błoto, strome podjazdy, zapierające dech w piersiach zjazdy, to tylko przedsmak wielkiej przygody!

WYPRAWA NA LUBOŃ WIELKI ( 1022 m n.p.m.) - Czeka na nas wspinaczka po skałkach naturalnych, podczas której posłuchamy historii i legend dotyczących góry, wejdziemy na szczyt (schronisko PTTK), skąd rozciąga się panorama Beskidu Wyspowego i Gorców, omówimy techniki i zasady bezpieczeństwa podczas rozpalania ogniska. Będziemy też mieli czas na gry i zabawy terenowe, konkurs wiedzy z poznanych zagadnień (pierwsza pomoc, orientacja w terenie, krajoznawstwo, posługiwanie się mapą i kompasem, itp.)

JAZDA NA QUADACH - Wraz z instruktorem wybierzemy się na ekstremalną przejażdżkę quadem w trudny teren, gdzie będą czekały na nas różne przeszkody do pokonania m.in strome zbocza, przejazd przez rzekę, balans na krawędziach wąwozu Potoku Królewskiego!

Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek w górskim szałasie! Po zakończeniu zajęć z programu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy dyplom.

DODATKOWE ATRAKCJE - dyskoteki,gry i zabawy ruchowe na powietrzu, chrzest i śluby kolonijne, randka w ciemno, wieczór humoru i dowcipu, bal przebierańców, konkursy z nagrodami i upominkami i inne.

Wycieczki:

1.Nocleg w Bacówce w środku lasu!

Udamy się do bacówki, znajdującej się w środku dzikiego lasu. Poznamy tajniki budowy i funkcji bacówek w górach. Przygotujemy regionalne potrawy m.in. bryjkę, hałuski, oscypki z ogniska, moskole; spędzimy wspólny wieczór i wszyscy razem zaśniemy w prawdziwej pasterskiej chacie. Rano udamy się na leśny spacer w poszukiwaniu drogi do domu.

2.Podwodny świat - Terma Bania

Karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwąca rzeka, kręta Anakonda, zjeżdżalnia pontonowa oraz superszybka zjeżdżalnia Turbo. Brzmi nieźle, prawda? Te i inne atrakcje dostępne będą dla nas przez 3 godziny w nowoczesnym aquaparku Terma Bania.

3.Całodzienna wizyta w Rabkolandzie – dostęp do atrakcji no limit!

Zwiedzimy największy w Małopolsce Park Rozrywki. Będziemy się bawić m.in. w Disco Boat, w Pałacu Wampirów, Retro Car  i innych.

4.Inne wycieczki piesze:

W zależności od kondycji uczestników zaproponujemy następujące wyjścia na wycieczki piesze: Rabka – Bania (617 m.n.p.m.), Rabka – Maciejowa (852 m.n.p.m.) i inne

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (dla chętnych):

ENERGYLANDIA – NAJWIĘKSZY PARK ROZRYWKOWY W POLSCE

Weźmiemy udział w całodziennym szaleństwie w rodzinnym parku rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne, w których łącznie znajduje się 60 różnych atrakcji.  To właśnie tam czeka na nas:

  • ROLLER COASTER F1 - jeden z najszybszych Rollercoasterów w Europie Środkowo-Wchodniej
  • TSUNAMI DROPPER
  • APOCALIPTO
  • SPACE BOOSTER – ARMAGEDON
  • A także  karuzele, urządzenia ekstremalne, restauracje, bary, sklepy z pamiątkami i tysiące innych atrakcji.

Cena: 89 zł

UWAGA:

Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników.

Fotorelacja z kolonii będzie udostępniona drogą elektroniczną

 

 

LP TERMIN

CENA DO 15.01.2018*

CENA DO 31.01.2018*

CENA DO 28.02.2018*

CENA DO 30.04.2018*

CENA REGULARNA REZERWACJA
1 01.07. - 14.07.2018 1349 zł 1399 zł 1449 zł 1499 zł 1549 zł sprzedaż zakończona
2 13.07. - 26.07.2018 1349 zł 1399 zł 1449 zł 1499 zł 1549 zł możliwa
3 25.07.-07.08.2018 1349 zł 1399 zł 1449 zł 1499 zł 1549 zł sprzedaż zakończona
4 06.08.-19.08.2018 1349 zł 1399 zł 1449 zł 1499 zł 1549 zł możliwa


*promocja ważna do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej; promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi;

UWAGA: terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Trójmiasta, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy pociągu

Termin dla dojazdu własnego: przyjazd do ośrodka dzień później, powrót dzień wcześniej

W CENĘ WLICZONO:zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, przewodnika, program kolonii, wstępy, ubezpieczenie NNW, podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO:  transportu*

*w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:

Gdynia/Gdańsk +140 zł

Tczew +140 zł

Bydgoszcz +120 zł, Toruń +120 zł, Łódź +110 zł, Warszawa +110 zł (antenka realizowana przy min. 3 uczestnikach)

Kraków +70 zł

Lębork +200 zł (możliwość zorganizowania antenki samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 uczestnikach)