facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

FOLK & FUN

  • Kraj: Polska
  • Miejscowość: Zawoja - FOLK & FUN
  • Transport: Pociąg
  • Wiek: 8 -12 oraz 13-16 lat
Dokumenty
Dla rodziców

MIEJSCOWOŚĆ: ZAWOJA leży u stóp Babiej Góry (1725 m) nad rzeką Skawicą. Największa pod względem powierzchni wieś w Polsce, posiadająca wybitne walory klimatyczne, krajobrazowe i turystyczne. Ta znana miejscowość letniskowa i turystyczna, stanowi znakomity punkt wypadowy dla turystyki w rejonie Babiej Góry, pasma Policy i Jałowca.

ZAKWATEROWANIE: w Domu Wczasowym „Harnaś” w Zawoi, pokoje  2, 3, 4 – osobowe z łazienkami. Teren ogrodzony, całkowicie bezpieczny. Zdjęcia obiektu dostępne są pod adresem internetowym: http://harnas.net.pl/

DO DYSPOZYCJI DZIECI: basen, jacuzzi z brodzikiem, świetlica, bilard, tenis stołowy, flipery, boisko do piłki siatkowej, boiska Orlik w pobliżu ośrodka, bezpieczny plac zabaw, miejsce na ognisko i grill.

WYŻYWIENIE: 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną

TRANSPORT: PKP na trasie Gdynia –Sucha Beskidzka – Gdynia (miejsca rezerwowane, siedzące) oraz transfer autokarowy do i z miejsca zakwaterowania. Wyjazd z Gdyni w godzinach wieczornych, powrót do Gdyni w godzinach porannych.

UWAGA! Możliwość wsiadania na trasie pociągu.

Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej,
a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

ENERGYLANDIA – NAJWIĘKSZY PARK ROZRYWKOWY W POLSCE
Weźmiemy udział w całodziennym szaleństwie  w  rodzinnym parku rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne, w których łącznie znajduje się 60 różnych atrakcji.  To właśnie tam czeka na nas:

  • ROLLER COASTER F1 - jeden z najszybszych Rollercoasterów w Europie Środkowo-Wchodniej
  • TSUNAMI DROPPER
  • APOCALIPTO
  • SPACE BOOSTER – ARMAGEDON
  • A także  karuzele, urządzenia ekstremalne, restauracje, bary, sklepy z pamiątkami i tysiące innych atrakcji.

„RWĄCA RZEKA” – RAFTING PONTONAMI PRZEŁOMEM DUNAJCA
Jeśli ktoś z Was nie słyszał jeszcze o słynnych spływach Dunajcem, to będzie miał okazję nadrobić zaległości! Ta fantastyczna forma zwiedzania pozwoli nam podziwiać piękne widoki, a fale i rwący nurt dostarczą niezapomnianych wrażeń. Spływy pontonowe są całkowicie bezpieczne i dostępne dla każdego, a ich budowa uniemożliwia wypadnięcie z pontonu lub jego wywrotkę. Dodatkowo podczas zabawy będą czuwali nad naszym bezpieczeństwem wykwalifikowani instruktorzy.

NA ŁOSCYPKI DO HARNASIA - WIZYTA W BACÓWCE 
Czy znacie przepis na moskaliki? Robiliście sami oscypki albo masło?Zobaczymy kto będzie mistrzem w zaganianiu zwierząt, dojeniu czy młóceniu cepami. Nasz Baca pomoże nam rozpalić watrę, a przy okazji opowie nam najciekawsze góralskie legendy. Na koniec będziemy wyrabiać ciasto z czarnej mąki i piec moskaliki na blasze.

MOSORNA GROŃ I WODOSPAD MOSORCZYK
Wjedziemy Koleją Linową na Mosorną Groń. Zobaczymy ze szczytu piękny widok na Beskid Żywiecki. Zejdziemy z przewodnikiem szlakiem niebiskim do Wodospadu Mosorczyk. Będziemy prawdziwymi odkrywcami.

GDZIE SIĘ IDZIE W BESKIDZIE?
pospacerujemy po prześlicznej zawojskiej okolicy
- zobaczymy skansen na Markowych Rówienkach po którym oprowadzi nas przewodnik

FOLK FASHION
Zaprojektujemy i sami wykonamy najpiękniejsze i najmodniejsze kreacje w postaci kolorowych, góralskich T-shirtów, bądź też super modnych toreb. Wykonane projekty zaprezentujemy na wspólnie zorganizowanym pokazie mody regionalnej!

BESKIDZKIE ANIOŁY 
Poznamy trochę Beskidzkiego folkloru i zamienimy się w prawdziwych artystów! Każdy z nas stworzy z masy solnej rzeźbę pięknego beskidzkiego anioła, którą na koniec przyozdobimy sławnymi w tym regionie bibułkowymi kwiatami.

GÓRALSKI ĆWIERĆLAND
Wcielimy się w rolę górali i zbójników. Przygotujemy własne przebrania, historie osad, herby, okrzyki i piosenki. Sprawdzimy, która grupa będzie rządzić Beskidem i zostanie władcą Mosornej Groni!

TROP W TROP  
To będzie kolejny dzień pełen emocji. Podzieleni na drużyny, wzorem Indiany Jonesa rozwiążemy szyfry, podejdziemy obóz przeciwnika by zdobyć ukrywaną przez niego flagę, wytropimy zbiegów i spróbujemy przejść niezauważenie obok wroga.

BASENOWE SZALEŃSTWO 
Świetna wiadomość dla fanów imprez wodnych! W upalne letnie dni – bez ograniczeń będziemy spędzać czas w basenie znajdującym się na terenie ośrodka! Czekają nas turnieje piłki wodnej, fitness i wyścigi! Na spragnionych odpoczynku czekają wygodne leżaczki! 

WIECZÓR SPA
Niejednego wieczora
Na relaks przyjdzie pora.
Wtedy, mamy czas dla siebie
Żeby poczuć się  jak w niebie.
W nagrodę po kolonijnych rywalizacjach zrelaksujemy się w świecie bąbelków - jacuzzi.     

INNE ATRAKCJE I ZABAWY
Ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, chrzest i śluby kolonijne, gry i zabawy ruchowe na powietrzu, zawody sportowe: siatkówka, koszykówka, dwa ognie, kometka, randka w ciemno, konkurs wiedzy o wychowawcach, wieczór humoru i dowcipu, konkursy z nagrodami i upominkami, zajęcia świetlicowe w przypadku złej pogody.

 

UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników. 
Fotorelacja z kolonii będzie udostępniona drogą elektroniczną

LP. TERMIN CENA DO 28.02.2019* CENA DO 30.04.2019* CENA REGULARNA  REZERWACJA
1. 30.06-12.07.2019 1499 zł 1549 zł 1599 zł sprzedaż zakończona
2. 11.07-23.07.2019 1499 zł 1549 zł 1599 zł sprzedaż zakończona
3. 22.07-03.08.2019 1499 zł 1549 zł 1599 zł sprzedaż zakończona
4. 06.08-18.08.2019 1499 zł 1549 zł

1599 zł 

na zapytanie

* promocja ważna do podanego terminu lub do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej
Promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi.

UWAGA: terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Trójmiasta, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy pociągu. Termin dla dojazdu własnego: przyjazd do ośrodka dzień później, powrót dzień wcześniej.

 

W CENĘ WLICZONO – zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, przewodnika, program kolonii, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW, opłata za Krajowy Fundusz Turystyczny, podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO:

- transportu, w zależności od miasta wyjazdu dopłata wynosi:
Gdynia/Gdańsk +160 zł, Tczew +160 zł, Bydgoszcz +120 zł, Toruń + 120 zł, Łódź +110 zł, Warszawa +110 zł (antenka realizowana przy min. 3 uczestnikach), Kraków +70 zł, Lębork +200 zł (możliwość zorganizowania antenki samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 uczestnikach).

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w wysokości 3% wartości kolonii