facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

ZIMOWISKO NARCIARSKO-SNOWBOARDOWE

  • Kraj: Polska
  • Miejscowość: WISŁA
  • Transport: Pociąg
  • Wiek: 7-18 lat
Dokumenty
Dla rodziców

Zimowisko dla dzieci w wieku 7-18 lat

Poziom: początkujący oraz średnio zaawansowany

WISŁA - to przepiękna miejscowość w Beskidzie Śląskim zwana Perłą Beskidów położona u źródeł królowej polskich rzek. Malownicze miasteczko górskie zyskało sławę dzięki Adamowi Małyszowi, który urodził się w Wiśle. 

ZAKWATEROWANIE – OŚRODEK WYPOCZYNKOWY ORION pokoje 2-5 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, ładnie i komfortowo umeblowane, łóżka jednoosobowe z pościelą, dodatkowe koce. Ośrodek można obejrzeć na stronie: www.osrodekorion.pl/

DO DYSPOZYCJI DZIECI –świetlica, sala dyskotekowa ze sprzętem audio-video, salonik z kominkiem, ogród, wydzielone miejsce do grillowania oraz ogniska na wolnej przestrzeni, stół do ping-ponga i piłkarzyki. 

WYŻYWIENIE  -   4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek, kolacja), do wszystkich posiłków podawane będą napoje. Posiłki mogą być zastępowane suchym prowiantem w uzasadnionych programem zimowiska wypadkach. Turnus rozpoczyna się od śniadania w dniu przyjazdu uczestników zimowiska do miejsca zakwaterowania, a kończy kolacją w dniu wyjazdu uczestników zimowiska z miejsca zakwaterowania.

TRANSPORT  - Pociąg PKP na trasie Gdańsk  – Katowice – Gdańsk ( wagony z rezerwacją miejsc do siedzenia) oraz transport autokarem na trasie Katowice – Wisła - Katowice (autokar turystyczny) zgodnie z wszelkimi przepisami dotyczącymi bezpiecznego przewozu dzieci i młodzieży do i z miejsca zakwaterowania. Wyjazd z Gdańska w godzinach wieczornych, powrót do Gdańska w godzinach porannych. Transport autokarowy uczestników zimowiska na stok narciarski i z powrotem.

 

Jazda na nartach i snowboardzie ( 5 dni zjazdowych)

Ramowy program szkolenia

NARTY i SNOWBOARD – dla początkujących (trzy godziny dziennie)

Zapoznamy się ze sprzętem oraz z zasadami bezpieczeństwa, nauczymy się bezpiecznie upadać, wykonamy pierwsze ślizgi, zjazdy na wprost, nauczymy się hamować i jeździć pługiem, wjeżdżać wyciągiem itd. itp. Nauka będzie połączona z zabawą w miłej i przyjaznej atmosferze.

NARTY SNOWBOARD – dla średnio zaawansowanych (trzy godziny dziennie)

Przypomnimy sobie zasady poruszania się na nartach i snowboardzie, będziemy doskonalić posiadane już umiejętności oraz nauczymy się następnych m.in.: skrętów równoległych, ślizgu i skrętów, jazdy w każdym śniegu i terenie itd. Gry i zabawy doskonalące jazdę. Będziemy też korygować złe nawyki. 

UWAGA: Na koniec zimowiska zawody narciarskie na wesoło

Zajęcia odbywają się na stokach Ośrodka narciarskiego „NOWA OSADA”

Stacja narciarska Nowa Osada jest położona w jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Wisły o tej samej nazwie. Swoje powodzenie wśród narciarzy zawdzięcza przede wszystkim dzięki nowoczesnej infrastrukturze i bardzo ciekawemu rozplanowaniu tras, które nawet przy pozornie podobnym przebiegu dają wrażenia stacji dużo większej niż jest ona w rzeczywistości. Stacja posiada kolej linową o długości 960 metrów, 4-osobowe krzesełka, armatki śnieżne, retrakowane i oświetlone stoki oraz wyciąg  dla dzieci. Narciarze i snowboardziści mogą korzystać tu z  tras zjazdowych o różnym stopniu trudności – począwszy od podstawowych do zaawansowanych.

DODATKOWE ATRAKCJE:

DWA WYJAZDY DO AQUAPARKU:

AQUAPARK W WIŚLE  - Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski oferuje basen pływacki, basen rekreacyjny z falą i biczami wodnymi, basen z hydromasażem wodno – powietrznym, brodzik dla dzieci oraz liczne zjeżdżalnie m.in. zjeżdżalnie rynnowe i  "cebula" - zjeżdżalnia dla osób żądnych wrażeń i umiejących pływać

AQUAPARK W ŻORACH - Park Wodny Aquarion oferuje bogatą ofertę rekreacyjną. Składa się z części rekreacyjnej z biczami wodnymi, zjeżdżalniami, jacuzzi, saunami, "rwącą rzeką", "grotą bujania" i ścianką wspinaczkową w wodzie. Zjeżdżalnie żółta i czerwona gwarantują moc atrakcji. Najdłuższa z nich to aż 106,9m frajdy! W tej części znajduje się także basen rekreacyjny dla dzieci i nieumięjących pływać. Na drugą część składa się 5 torowy basen sportowy

- ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM MUZEUM BESKIDZKIEGO W WIŚLE

- ZWIEDZANIE MUZEUM SPADOCHRONIARSTWA I WOJSK SPECJALNYCH W WIŚLE

- WIZYTA W CHLEBOWEJ CHACIE W GÓRKACH MAŁYCH 

- OGNISKO Z PIECZENIEM KIEŁBASEK

- ZABAWY TEMATYCZNE

 

WIECZORY FILMOWE Z KUBKIEM GORĄCEJ CZEKOLADY

Podczas długich, zimnych, zimowych wieczorów, w przytulnym zaciszu ciepłego pensjonatu urządzimy małe kino, zorganizujemy tematyczne seanse filmowe: beczka śmiechu, bajkowa kraina, ciemno wszędzie – głucho wszędzie…

ZABAWY INTEGRACYJNE, REKREACYJNE I RUCHOWE

Weźmiemy udział w licznych zabawach świetlicowych m.in. karaoke, kalambury, zabawy drużynowe, dyskoteki, wieczory humoru i dowcipu, chrzest zimowiskowy, konkursy z nagrodami.

OLIMPIADA ZIMOWA

Czyli budowanie igloo, walka o bałwana, wieczorowe zjazdy na jabłuszkach (lub „byle czym”) nartach lub desce, lodowe rzeźby, kręgle na śniegu i wiele innych zimowych atrakcji. Ufff… Będzie się działo, ojjj będzie!

Program może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych (złe warunki atmosferyczne, brak śniegu itp.). W zamian zostanie zrealizowany program zastępczy.

LP. OPCJA TERMIN CENA REZERWACJA
1. NARTY/SNOWBOARD 26.01-05.02.2018 1179zł 

SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA

W CENĘ WLICZONO – zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej i medycznej - zgodnie z przepisami MEN, zajęcia z instruktorem narciarstwa lub snowboardu w zależności od potrzeb uczestników, opłaty: za wycieczki wg programu, ubezpieczenie SKI + NNW, podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO – transportu* karnetów ok. 40 zł/3h/dzień.
Dla chętnych: możliwość wypożyczenia sprzętu narty/snowboard - 20 zł /dzień (zalecamy własny kask)

* w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:

  • Gdańsk + 140 zł
  • Tczew + 140 zł
  • Bydgoszcz + 120 zł
  • Łódź + 110 zł
  • Częstochowa + 80 zł

UWAGA! Termin imprezy dotyczy wyjazdu i powrotu do Trójmiasta. Termin dla dojazdu własnego: przyjazd do ośrodka w godzinach wieczornych, powrót dzień wcześniej ( zakończenie turnusu w godzinach popołudniowych/wieczornych).