facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

OBÓZ NARCIARSKI & AQUAPARK

  • Kraj: Słowacja
  • Miejscowość: Słowacja - Nowy Smokowiec - Narty & aquapark
  • Transport: Autokar
  • Wiek: 12 - 18 lat
Dokumenty
Dla rodziców

NOWY SMOKOWIEC/ TATRZAŃSKA ŁOMNICA: miejscowość uzdrowiskowa położona u południowych podnóży Tatr Wysokich na Słowacji na wysokości 985 m n.p.m. Od serca Tatr wysokich - Tatrzańskiej Łomnicy dzieli ją tylko 7,5 km. Tatrzańska Łomnica jest jednym z najpiękniejszych kurortów Tatrzańskich dla narciarzy  w całej EUROPIE. Znajduje się tu najdłuższa trasa zjazdowa 6 km długości pokonująca 1300 metrów różnicy wysokości.

DLA KOGO: Obóz narciarski przeznaczony jest dla młodzieży od 12 do 18 roku życia, dla początkujących, średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych narciarzy.
Początkujących narciarzy zapoznamy ze sprzętem i słownictwem narciarskim, przedstawimy jak bezpiecznie zachowywać się na stoku, nauczymy wstawania, bezpiecznego upadania, wchodzenia pod górę, skrętów a przede wszystkim jazdy na nartach.
Średnio  zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy będziemy szkolić umiejętności. Wyeliminujemy ewentualne błędy i skorygujemy złe nawyki. Popracujemy nad doskonaleniem pracy nóg i balansowania. Nauczymy szybkich zjazdów, zjazdów carvingowych i jazdy synchronicznej.  

GDZIE JEŹDZIMY: Stacja narciarska TATRZAŃSKA ŁOMNICA leży u stop drugiego co do wysokości szczytu Tatr – Łomnicy (2632 m. n. p. m.). Jest to idealne miejsce dla tych profesjonalnie jeżdżących  jak i tych, którzy nie dawno rozpoczęli swoją przygodę z zimowymi sportami. Stacja Tatrzańska Łomnica to zróżnicowane trasy, stoki o różnych stopniach trudności. Do dyspozycji są wyciągi z gondolą, krzesełkowe i orczykowe. Stacja narciarska Štrbské Pleso (Szczyrbskiego Plesa)położona na wysokości 1489 m (najwyżej w Słowacji) posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Ulubione miejsce narciarzy i snowboardzistów, zwłaszcza tych, którzy już rozpoczęli swoją przygodę z uprawianiem zimowych sportów. Do dyspozycji narciarzy jest 5 tras (5050 m) i 5 wyciągów. Istnieje możliwość korzystania z innych stacji narciarskich biorąc pod uwagę umiejętności grupy, obłożenie oraz aktualnie panujące warunki pogodowe.

ZAKWATEROWANIE: ,,HOTEL VILLA SIESTA***” Hotel Villa Siesta jest pośród górzystych krajobrazów w Nowym Smokowcu, w samym sercu Tatr Wysokich. Hotel Villa Siesta jest idealnym miejscem dla osób lubiących lubujących się białym szaleństwie. Pokoje 2,3,4,5,6 - osobowe  (cześć łóżek dwuosobowych - dwa osobne materace i komplety pościeli, dostawki jednoosobowe lub rozkładane sofy jednoosobowe) z łazienkami wyposażonymi w suszarki. Galeria zdjęć oraz szczegółowy opis obiektu pod adresem https://villasiesta.com/

WYŻYWIENIE: 2 posiłki dziennie w hotelu (śniadanie, obiadokolacja – kuchnia regionalna). Pierwszym świadczeniem żywieniowym będzie kolacja w dniu przyjazdu, natomiast ostatnim świadczeniem będzie dodatkowy obiad w dniu wyjazdy + mini pakiet na drogę powrotną.

TRANSPORT: autokar LUX na trasie Gdańsk  – Nowy Smokowiec – Gdańsk. Orientacyjna godzina wyjazdu z Gdańska około 05:00 dnia 17.01.2020. Orientacyjna godzina powrotu do miasta Gdańsk około godz. 05:00 dnia 24.01.2020. Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Godziny wyjazdu z poszczególnych miast są uzależnione od rozkładu jazdy autokaru. Istnieje możliwość wsiadania na trasie przejazdu.

KADRA: Wykwalifikowana kadra instruktorów narciarstwa – doświadczeni wychowawcy i kierownik.

UBEZPIECZENIE: Ubezpieczenie SKI od kosztów leczenia w wysokości 10.000 euro, od nieszczęśliwych wypadków 2.000 euro, bagaż 200 euro, sprzęt sportowy 700 euro, odpowiedzialności cywilnej 10.000 euro. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy zostaną ubezpieczeni od kosztów pomocy przez Górskie Pogotowie Ratunkowe oraz pomoc szpitalną.

 

 

PROGRAM RAMOWY:
-  
1 Dzień: Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Słowacji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 – 6 Dzień: Śniadanie. Jazda na nartach na Tatrzańskiej Łomnicy. Lekcje jazdy/ wskazówki odbywają się pod opieką instruktorów – wychowawców.Obiadokolacja i zajęcia Apres Ski.
7/8 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z ośrodka. Zabawa w Aquapark City Poprad. Obiad podczas pobytu w Aquaparku. Mini pakiet na drogę powrotną. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Gdańska w godzinach nocnych/ wczesnoporannych.

 

PROGRAM NARCIARSKI:
Zapewniamy 5 dni białego szaleństwa na stoku! Gwarantujemy niesamowitą zabawę i niezapomniane wrażenia ze zjazdów oraz wspaniałe widoki!
Wykwalifikowana kadra instruktorsko – wychowawcza zapewni naukę i ewentualne szlifowanie błędów dla wszystkich grup: początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych narciarzy. O przydziale do grupy zdecyduje sprawdzian z umiejętności.
- Na koniec turnusu zorganizujemy Zimowe Igrzyska Olimpijskie, aby każdy mógł się wykazać poczynionymi postępami. Będzie to podsumowanie całego wyjazdu i doskonała zabawa połączona z nutką rywalizacji.

 

PROGRAM APRES SKI:
AQUACITY POPRAD - to gorące szaleństwo i relaks w jednym. W Aquaparku znajduje się 13 basenów krytych i odkrytych z wodą termalną o temperaturze od 28°C do 38°C, zjeżdżalnie i ponad 350 atrakcji wodnych. Woda w AquaCity pochodzi z naturalnego podziemnego źródła i jest doprowadzana do kompleksu, a następnie w procesach technologicznych schładzana z temperatury 50°C do 36 – 38°C. Rewelacyjna zabawa BEZ LIMITU CZASOWEGO!
Game night - niczym gra w Casino de Monte Carlo -  Poczujemy się jak w prawdziwym Kasynie Monte Carlo. Krupierami będą wychowawcy a gracze mogą wystylizować się w prawdziwych biznesmenów i popróbować szczęścia w grach.
HASZTAG PARTY - Na takiej imprezie jeszcze nie byłeś/ byłaś! Więcej szczegółów dowiesz się na miejscu
Stary Smokowiec  - GAME CITY – gra strategiczna
Zajęcia kreatywne i rekreacyjne - Każdego dnia podczas pobytu wychowawcy zadbają o dobra zabawę i zajęcia rekreacyjne po białym szaleństwie na stoku.
Tradycyjna bitwa na śnieżki z budowaniem fortyfikacji – drżyjcie bałwany
Uroczyste zakończenie zimowiska z wideo prezentacją - Podsumujemy zimowisko i powspominamy najlepsze i najzabawniejsze momenty na wideo prezentacji.

Lp.

Termin

Cena promocyjna do 13.10.2019*

Cena promocyjna do 01.11.2019*

Cena promocyjna do 15.11.2019*

Cena regularna

Rezerwacja

1.

 17.01 - 24.01.2020

1334 zł

1384 zł

1434 zł

1484 zł

na zapytanie

*promocja ważna do podanego terminu do godz. 23:59 lub do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej.
Promocja nie łączy się z innymi promocjami.

W CENĘ WLICZONO:
zakwaterowanie – 6 noclegów,
- wyżywienie – zgodnie z ofertą,
- opiekę kadry pedagogiczno - instruktorskiej oraz medycznej - zgodnie z przepisami MEN,
- biletów wstępu wg programu,
- ubezpieczenie SKI: KL 10.000 euro, NNW 2.000 euro, BP 200 euro, AS + OCs + SS,
- podatek VAT,
- dojazdy na stok.

W CENĘ NIE WLICZONO:
- Karnetów Skipass – koszt całodniowy w weekend 13 euro, w tygodniu 11 euro
,
- 10 euro/os kaucja zwrotna za karnet,
- dopłaty do transportu** w zależności od miasta wyjazdu.
- możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + 60 zł

**Transport:
Dopłata za transport wynosi: Gdańsk, Tczew, Kwidzyn (przy min 6 uczestnikach) +190 zł, Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowa + 140 zł, Katowice  +50 zł. Dojazd własny – brak dopłat.

W przypadku miasta Katowice, Częstochowa, Piotrków Trybunalskich, Łódź powrót dzień wcześniej dnia 23.01.2019 w godzinach wieczornych i nocnych. Kwidzyn, Tczew i Gdańsk – planowane zakończenie obozu w godzinach wczesnoporannych dnia 24.01.2019

DODATKOWE INFORMACJE – UWAGA!
Każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania i noszenia kasku ochronnego.
Należy zabrać ze sobą sprawny sprzęt narciarski: narty, buty, kask (możliwość wypożyczenia na miejscu około 35zł komplet/ osobę za dzień).
- Z powodu małej ilości uczestników Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu z wyznaczonego miasta, możliwość zmiany miejsca i godziny wyjazdu oraz środka transportu.
- Maksymalny  bagaż : 1 torba podróżna lub plecak max 20 kg + bagaż podręczny + 1 para nart lub snowboard + buty.
- Aktualne godziny wyjazdów i miejsca zbiórek zostaną podane na 7 dni przed wyjazdem.
Uczestnicy są zobowiązani do posiadania AKTUALNEGO PASZPORTU LUB DOWODU TYMCZASOWEGO oraz legitymacji szkolnej.
Zalecamy posiadanie kary EKUZ.