facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

SŁOWACJA - CHOPOK - Obóz narciarski

  • Kraj: SŁOWACJA
  • Miejscowość: SŁOWACJA - CHOPOK - Obóz narciarski
  • Transport: Autokar
  • Wiek: 11-19
Dokumenty
Dla rodziców

OBÓZ NA SŁOWACJI W OKOLICY LIPTOWSKIEGO MIKULASZA: organizowany jest dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Liptowski Mikulasz to jedna z najbardziej znanych słowackich miejscowości, położona w pobliżu głównego grzbietu górskiego Tatr Niżnych. Największy w tej części Europy ośrodek sportów zimowych na Słowacji – Jasna zapewnia najlepsze naturalne warunki do uprawiania sportów zimowych. Przepiękne krajobrazy, znakomicie przygotowane różnorodne trasy i wyciągi dostosowane do potrzeb każdego uczestnika. Oprócz spędzania czasu na stoku, w programie obozu wizyta w największym całorocznym parku wodnym w centralnej Europie – Tatralandii, wizyta w Jaskini Wolności, a także gry, zabawy i wycieczki piesze.

TERENY DO JAZDY: Największy w tej części Europy ośrodek narciarski – Jasna Tatry Niżne: Chopok (2024 m n.p.m.), 49 km tras – 11 km czarnych nartostrad dla zaawansowanych, niemal 26 km dla średnio zaawansowanych i 12 km łatwych, niebieskich tras; 30 km nartostrad naśnieżanych 5 miesięcy w roku; 30 wyciągów i kolejek linowych (w tym 5 gondolowych), które są w stanie przetransportować prawie 35 000 osób na godzinę.   http://www.jasna.sk/pl/.

ZAKWATEROWANIE: Pensjonat Jurika w miejscowości Bobrovec, położony około 6 km od Liptowskiego Mikulasza. Stylowy pensjonat, który zaskoczy Cię nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także miłą i rodzinną atmosferą. Ładnie umeblowane pokoje 2, 3, 4, 5, 6 osobowe z telewizorami, wc i natryskiem lub wanną (trzy pokoje z łazienką na korytarzu). Część łóżek tzw. podwójnych, wysuwanych z głównego łóżka oraz łóżek dwuosobowych (dwa materace, dwa komplety pościeli). Sala z bilardem, piłkarzykami i konsolami do gier. Pensjonat posiada własną restaurację z kominkiem (stołówkę). W ośrodku bezprzewodowy dostęp do Internetu! 

Pensjonat Galanto o bardzo wysokim standardzieleży na południu gminy Liptovsky Jan, w jednej z najpiękniejszych dolin Liptova – Janskej dolinie. Dobrze urządzone 2-5 osobowe pokoje, wyposażone są w wc, prysznic, TV satelitarną. Część łóżek w pokojach tzw. podwójnych, wysuwanych z głównego łóżka oraz łóżek dwuosobowych (dwa materace, dwa komplety pościeli). W pensjonacie znajduje się restauracja, która serwuje smaczne posiłki oraz sauna. Na terenie pensjonatu znajduje się bilard i stół do tenisa stołowego. Pensjonat z dostępem do bezprzewodowego Internetu. 

Pensjonat Liptov  znajduje się w jednej z najbardziej malowniczych dolin Niskich Tatr - Janskiej Dolinie, na południe od miejscowości Liptovsky Jan. Pensjonat oferuje pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe. Każdy pokój wyposażony jest w wc, prysznic, TV satelitarną. Część łóżek dwuosobowych (dwa materace, dwa komplety pościeli). W części pokoi znajduje się balkon z widokiem na potok. Wśród wielu atutów pensjonatu trzeba wymienić dobrą kuchnię i gościnny, górski klimat. Ponadto w restauracji znajduje się kominek, który zapewnia przytulną atmosferę. Bezpłatne WI-FI.

2-6 osobowe pokoje z telewizorami, wc i natryskiem lub wanną (zgodnie z opisem przy pensjonatach). W zależności od terminu obozu zakwaterowanie w Pensjonacie Liotov, Horec, Jurika lub Galanto.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie: śniadanie (szwedzki stół – duży wybór jedzenia), prowiant na stok (kanapka lub słodka bułka, owoc lub batonik, sok w kartoniku), dwudaniowa obiadokolacja. Kuchnia regionalna, europejska. Świadczenia rozpoczynają się obiadem, a kończą śniadaniem + prowiant na drogę powrotną.

SZKOLENIE: do 6 godzin dziennie pod okiem instruktorów, forma szkolenia dostosowana do poziomu zaawansowania grupy (od poziomu podstawowego – początkującego, przez średnio zaawansowany, do zaawansowanego). O przydziale do grupy ostatecznie decyduje sprawdzian umiejętności przeprowadzany pierwszego dnia na stoku.

KADRA: kierownik zimowiska, instruktorzy narciarstwa oraz snowboardu, 10-15 osób na instruktora. Instruktorzy posiadają także uprawnienia wychowawców kolonijnych.

UBEZPIECZENIE: od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW – 20 tys. złotych), Koszty Leczenia za granicą (KL – 25 tys. euro), Odpowiedzialność Cywilna (OC – 50 tys. złotych). Wszyscy uczestnicy zimowiska objęci są ubezpieczeniem pokrywającym koszty pomocy przez Górskie Pogotowie Ratunkowe oraz pomoc szpitalną.

SERWIS: serwis podstawowy (regulacja, kontrola stanu technicznego) wykonywany jest przez naszych doświadczonych instruktorów.

KARNETY: cena zawiera karnet na 6 dni jazdy, ważny na terenie całego kompleksu narciarskiego Jasna Tatry Niskie w czasie trwania zimowiska. Karnet ten umożliwia jazdę po wszystkich trasach ośrodka i nie wymaga od uczestnika żadnych dodatkowych opłat.

TRANSPORT: przejazd autokarem klasy LUX w obie strony w cenie imprezy z Łodzi, Katowic, Krakowa. Z niektórych miast możliwy przejazd tzw. antenowy: autokarem, PKP, busem lub samochodem osobowym.

 

Organizator: BADCAT

 

PROGRAM NARCIARSKI:
- Narty – 6 dni jazdy
. Szkolenie z instruktorami w grupach od 10 do 15 osób. Grupy podzielone są ze względu na stopień zaawansowania. Wszystkie zajęcia odbywają się pod stałą opieką instruktorów.
- Wycieczka do Aquaparku Tatralandia http://www.tatralandia.sk/ lub do aquaparku Besenova http://www.besenova.com.pl/aquapark.
- Wycieczka do jaskini Wolności http://www.ssj.sk/pl/jaskyna/4-demianowska-jaskinia-wolnosci.
- Wyjścia do groty solnej, korzystanie z sauny i jacuzzi.
- Wycieczka do Liptowskiego Mikulasza – gra miejska.
- Certyfikaty – w ostatnim dniu obozu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ze stopniem zaawansowania w jeździe.
- Poza tym w programie – konkursy, gry i zabawy, wycieczki piesze.

Uwaga: wyjście do groty solnej, jacuzzi, sauny realizowane przy minimum 15 chętnych osobach.

Uwagi: program może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych (złe warunki atmosferyczne, brak śniegu, itp.). W zamian zostanie zrealizowany program możliwy do wykonania. Każda osoba   musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.

 

Organizator: BADCAT

Lp. Terminy Pensjonat Cena regularna Rezerwacja
1.  25.01-01.02.2020 Galanto 2099 zł sprzedaż zakończona
Jurika 1999 zł sprzedaż zakończona
2.  01.02-08.02.2020 Galanto 2099 zł na zapytanie
Jurika 1999 zł na zapytanie
3.   08.02-15.02.2020 Galanto
2199 zł sprzedaż zakończona
Jurika 2149 zł sprzedaż zakończona
Liptov 2199 zł sprzedaż zakończona
4. 15.02-22.02.2020 Jurika 2149 zł sprzedaż zakończona
Liptov 2199 zł sprzedaż zakończona

 

W CENĘ WLICZONO:
- zakwaterowanie,
- wyżywienie,
- szkolenie,
- opieka wykwalifikowanej kadry,
- ubezpieczenie,
- serwis,
- karnety SKIPASS,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

W CENĘ NIE WLICZONO:
- transportu: przejazd autokarem klasy LUX w obie strony w cenie imprezy z Łodzi, Katowic, Krakowa. Za dodatkową opłatą z Warszawy (120 zł), z Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Kielc (160 złotych), z Wrocławia, Opola (90 zł), z Gdańska, Szczecina, Olsztyna, Gorzowa Wielkopolskiego (190 zł), z Lublina, Rzeszowa, Białystoku (280 zł). W cenie dojazd na stok i powrót ze stoku każdego dnia, przez cały czas trwania zimowiska. Transport z Lublina, Torunia, Bydgoszczy, Rzeszowa, Szczecina, Olsztyna, Białegostoku, Gorzowa Wlkp. i Kielc może zostać odwołany w przypadku zbyt małej liczby chętnych (mniej niż 4 osoby). Z pozostałych, wymienionych wyżej miast transport GWARANTOWANY. Z niektórych miast możliwy przejazd tzw. antenowy: autokarem, PKP, busem lub samochodem osobowym. Wyjazdy z Rzeszowa, Gdańska, Szczecina, Białegostoku, Olsztyna, Poznania, Torunia, Bydgoszczy, Lublina oraz Gorzowa Wielkopolskiego mogą odbyć się w godzinach wieczornych/nocnych w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia zimowiska. Przejazdy dla poszczególnych miast realizowane w terminach ferii dla danego województwa.
- sprzętu: możliwość wypożyczenia na miejscu sprawdzonego sprzętu narciarskiego (narty, buty, kijki) i snowboardowego (buty, deska) renomowanych firm. Koszt wypożyczenia kompletu: 69 euro na 6 dni. Koszt wypożyczenia samej deski, nart, butów – 38 euro na 6 dni, koszt wypożyczenia tylko kijków – 15 euro na 6 dni. Zalecamy zabranie własnego, dobrze dopasowanego kasku. Koszt wypożyczenia kasku – 15 euro na 6 dni.
- opcjonalnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 59 zł.

DODATKOWE INFORMACJE – UWAGA!
Bezpieczeństwo: w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa stosujemy zasadę: jeździmy tylko w kaskach. Na terenie ośrodka Jasna znajduje się stacja Górskiego Pogotowia Ratunkowego, zapewniająca natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach.
- Uwagi: program może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych (złe warunki atmosferyczne, brak śniegu, itp.). W zamian zostanie zrealizowany program możliwy do wykonania. Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.