facebook Norway

Kolonie Polska

Wybierz region:

CHOPOK / SŁOWACJA

 • Kraj: SŁOWACJA
 • Miejscowość: SŁOWACJA - LIPTOWSKI MIKULASZ
 • Transport: Autokar
 • Wiek: 11-19
Dokumenty
Dla rodziców

Obóz na Słowacji w okolicach Liptowskiego Mikulasza organizowany jest dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Liptowski Mikulasz to jedna z najbardziej znanych Słowackich miejscowości, położona w pobliżu głównego grzbietu górskiego Tatr Niskich. Największy w tej części Europy ośrodek sportów zimowych na Słowacji – Jasna, zapewnia najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardu. Przepiękne krajobrazy, znakomicie przygotowane, różnorodne trasy i wyciągi dostosowane do potrzeb każdego uczestnika. Oprócz spędzania czasu na stoku, w programie obozu wizyta w największym całorocznym parku wodnym w centralnej Europie – Tatralandii, a także gry, zabawy i wycieczki piesze.

Pensjonat Horec leży na południu gminy Liptovsky Jan, przy jednej z najpiękniejszych dolin Liptova – Janskej dolinie. Przestronne, niezwykle przytulnie urządzone 2, 3, 4, 5 osobowe pokoje, wyposażone są w wc, prysznic, TV satelitarną. Niewielka część łóżek tzw. podwójnych, wysuwanych z głównego łóżka oraz łóżek dwuosobowych (dwa materace, dwa komplety pościeli). W pensjonacie znajduje się restauracja z kominkiem, a do dyspozycji uczestników jest bilard, stół do tenisa stołowego i stanowiska komputerowe, konsole do gier. Na terenie pensjonatu dostęp do bezprzewodowego Internetu. Przy pensjonacie (na zewnątrz) znajdują się dwa źródełka termalne o temperaturze około 26st. – możliwość kąpieli dla chętnych. 

Pensjonat Jurika w miejscowości Bobrovec, położony około 6 km od Liptowskiego Mikulasza. Stylowy pensjonat, który zaskoczy Cię nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także miłą i rodzinną atmosferą. Ładnie umeblowane pokoje 2, 3, 4, 5, 6 osobowe z telewizorami, wc i natryskiem lub wanną (trzy pokoje z łazienką na korytarzu). Część łóżek tzw. podwójnych, wysuwanych z głównego łóżka oraz łóżek dwuosobowych (dwa materace, dwa komplety pościeli). Sala z bilardem, piłkarzykami i konsolami do gier. Pensjonat posiada własną restaurację z kominkiem (stołówkę). W ośrodku bezprzewodowy dostęp do Internetu! 

Pensjonat Galanto leży na południu gminy Liptovsky Jan, w jednej z najpiękniejszych dolin Liptova – Janskej dolinie. Dobrze urządzone 2-5 osobowe pokoje, wyposażone są w wc, prysznic, TV satelitarną. Część łóżek w pokojach tzw. podwójnych, wysuwanych z głównego łóżka oraz łóżek dwuosobowych (dwa materace, dwa komplety pościeli). W pensjonacie znajduje się restauracja, która serwuje smaczne posiłki oraz sauna. Na terenie pensjonatu znajduje się bilard i stół do tenisa stołowego. Pensjonat z dostępem do bezprzewodowego Internetu. 

Zakwaterowanie: 2-6 osobowe pokoje z telewizorami, wc i natryskiem lub wanną. W zależności od terminu obozu zakwaterowanie w Pensjonacie Horec, Jurika lub Galanto.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadanie (szwedzki stół – duży wybór jedzenia), prowiant na stok (kanapka lub słodka bułka, owoc lub batonik, sok w kartoniku), dwudaniowa obiadokolacja. Kuchnia regionalna, europejska. Świadczenia rozpoczynają się obiadem, a kończą śniadaniem + prowiant na drogę powrotną.

Szkolenie: do 6 godzin dziennie pod okiem instruktorów, forma szkolenia dostosowana do poziomu zaawansowania grupy (od poziomu podstawowego – początkującego, przez średnio zaawansowany, do zaawansowanego). O przydziale do grupy ostatecznie decyduje sprawdzian umiejętności przeprowadzany pierwszego dnia na stoku.

Kadra: kierownik zimowiska, instruktorzy narciarstwa oraz snowboardu, 10-15 osób na instruktora. Instruktorzy posiadają także uprawnienia wychowawców kolonijnych.

Ubezpieczenie: od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW – 10 tys. złotych), Koszty Leczenia za granicą (KL – 10 tys. euro), Odpowiedzialność Cywilna (OC – 50 tys. złotych). Wszyscy uczestnicy zimowiska objęci są ubezpieczeniem pokrywającym koszty pomocy przez Górskie Pogotowie Ratunkowe oraz pomoc szpitalną.

Serwis: serwis podstawowy (regulacja, kontrola stanu technicznego) wykonywany jest przez naszych doświadczonych instruktorów.

Karnety: cena zawiera karnet na 6 dni jazdy, ważny na terenie całego kompleksu narciarskiego Jasna Tatry Niskie w czasie trwania zimowiska. Karnet ten umożliwia jazdę po wszystkich trasach ośrodka i nie wymaga od uczestnika żadnych dodatkowych opłat.

Transport: przejazd autokarem klasy LUX. Z niektórych miast możliwy przejazd tzw. antenowy: autokarem, PKP, busem lub samochodem osobowym.

Bezpieczeństwo: w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa stosujemy zasadę: jeździmy tylko w kaskach. Ponadto na terenie ośrodka Jasna znajduje się stacja Górskiego Pogotowia Ratunkowego, zapewniająca natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach.

Sprzęt: możliwość wypożyczenia na miejscu sprawdzonego sprzętu narciarskiego (narty, buty, kijki) lub snowboardowego (deska, buty) renomowanych firm. Koszt wypożyczenia kompletu: 68 euro na 6 dni. Koszt wypożyczenia samych nart, deski  lub butów – 38 euro na 6 dni, koszt wypożyczenia tylko kijków – 15 euro na 6 dni. Zalecamy zabranie własnego, dobrze dopasowanego kasku. Koszt wypożyczenia kasku – 15 euro na 6 dni.

Uwaga! Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

Organizator: Róża Wiatrów

TERENY DO JAZDY :
Największy w tej części Europy ośrodek narciarski i snowboardowy – Jasna Tatry Niskie: Chopok (2024 m n.p.m.), 49 km tras – 11 km czarnych nartostrad dla zaawansowanych, niemal 26 km dla średnio zaawansowanych i 12 km łatwych, niebieskich tras; 30 km nartostrad naśnieżanych 5 miesięcy w roku; 30 wyciągów i kolejek linowych (w tym 5 gondolowych), które są w stanie przetransportować prawie 35 000 osób na godzinę; duży snowpark dla narciarzy i snowboardzistów. http://www.jasna.sk/pl/

PROGRAM:

 • Narty lub snowboard – 6 dni jazdy. Szkolenie z instruktorami w grupach od 10 do 15 osób. Grupy podzielone są ze względu na stopień zaawansowania. Wszystkie zajęcia odbywają się pod stałą opieką instruktorów
 • Wycieczka do aquaparku Tatralandia http://www.tatralandia.sk/ lub do aquaparku Basenova  http://www.besenova.com.pl/aquapark
 • Wycieczka do jaskini Wolności http://www.ssj.sk/pl/jaskyna/4-demianowska-jaskinia-wolnosci
 • Wyjścia do jaskini solnej, korzystanie z sauny i jacuzzi
 • Wycieczka do Liptowskiego Mikulasza – gra miejska
 • Zawody i certyfikaty – w ostatnim dniu obozu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ze stopniem zaawansowania w jeździe
 • Poza tym w programie – konkursy, gry i zabawy, wycieczki piesze

 

Uwaga: wyjście do jaskini solnej, jacuzzi, sauny realizowane przy minimum 15 chętnych osobach.

Uwagi: program może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych (złe warunki atmosferyczne, brak śniegu, itp.). W zamian zostanie zrealizowany program możliwy do wykonania. Każda osoba do 18 roku życia musi posiadać ważny paszport lub dowód tymczasowy, powyżej 18 roku życia paszport lub dowód osobisty.

Organizator: Róża Wiatrów

LP Opcja Terminy Pensjonat Cena Rezerwacja
1. narty/snowboard 12.01-19.01.2019 Horec 1849 zł sprzedaż zakończona
  Jurika 1799 zł sprzedaż zakończona
2. narty/snowboard 19.01-26.01.2019 Horec 1849 zł sprzedaż zakończona
  Jurika 1799 zł sprzedaż zakończona
3. narty/snowboard 26.01-02.02.2019 Horec 1849 zł sprzedaż zakończona
  Jurika 1799 zł sprzedaż zakończona
4. narty/snowboard 02.02-09.02.2019 Jurika 1799 zł sprzedaż zakończona
5. narty/snowboard 03.02-10.02.2019 Galanto 1849 zł
sprzedaż zakończona
6. narty/snowboard 09.02-16.02.2019 Jurika 1799 zł sprzedaż zakończona
7. narty/snowboard 10.02-17.02.2019 Galanto 1849 zł sprzedaż zakończona
8. narty/snowboard 16.02-23.02.2019 Jurika 1799 zł sprzedaż zakończona
9. narty/snowboard 17.02-24.02.2019 Galanto 1849 zł sprzedaż zakończona

opcjonalne ubezpieczeniu od kosztów rezygnacji + 59 zł


W CENĘ NIE WLICZONO – sprzętu, transportu

Transport: przejazd autokarem klasy LUX w obie strony w cenie imprezy z Łodzi, Katowic. Za dodatkową opłatą z Warszawy (120 zł), z Lublina, Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Kielc (140 zł) z Wrocławia, Opola (90 zł), z Gdańska, Szczecina, Olsztyna, Białegostoku, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego (170 zł). W cenie dojazd na stok i powrót ze stoku każdego dnia, przez cały czas trwania zimowiska. Transport z Lublina, Torunia, Bydgoszczy, Rzeszowa, Szczecina, Olsztyna, Białegostoku, Gorzowa Wlkp. i Kielc może zostać odwołany w przypadku zbyt małej liczby chętnych (mniej niż 4 osoby). Z pozostałych, wymienionych wyżej miast transport GWARANTOWANY. Z niektórych miast możliwy przejazd tzw. antenowy: autokarem, PKP, busem lub samochodem osobowym. Wyjazdy z Rzeszowa, Gdańska, Szczecina, Białegostoku, Olsztyna, Poznania, Torunia, Bydgoszczy, Lublina oraz Gorzowa Wielkopolskiego mogą odbyć się w godzinach wieczornych/nocnych w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia zimowiska. Przejazdy dla poszczególnych miast realizowane w terminach ferii dla danego województwa.

Sprzęt: możliwość wypożyczenia na miejscu sprawdzonego sprzętu narciarskiego (narty, buty, kijki) i snowboardowego (buty, deska) renomowanych firm. Koszt wypożyczenia kompletu: 69 euro na 6 dni. Koszt wypożyczenia samej deski, nart, butów – 38 euro na 6 dni, koszt wypożyczenia tylko kijków – 15 euro na 6 dni. Zalecamy zabranie własnego, dobrze dopasowanego kasku. Koszt wypożyczenia kasku – 15 euro na 6 dni.